Daputari lo nga'amila Wikipedia

Lonto Wikipedia Hulontalo, ensiklopedia pereyi bahasa Hulontalo
Loncat ke navigasi Loncat ke pencarian

Botiya Daputari lo nga'amila Wikipedia to delomo tililahepo lo bahasa sambe hulalo Oktober 2020. Artikel Wikipedia ma pilohutu to 314 bahasa, 304 bahasa u aktif wawu 10 hileutaliyo.[1] Daputari botiya silusungi lonto Wikipedia u ngohuntuwa da'a artikelliyo sambe u ngo'idi da'a. Timi'idu moboli'a jumula lo artikel, moboli'a olo posisi lo Wikipedia boyito to lenggota lo daputari secara otomatis. U to lenggota bungaliyo Wikipedia bahasa Enggeleti sabu ngohuntuwa ta hipolulade tēto. 10 (mopulu) Wikipedia to lenggota tibawa da'a ma hile'utaliyo sabu bo ngo'idi ta hipolulade, odito olo artikelliyo jam sambe mopulo lo artikel.

Daputari ganapu lo Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

BahasaBahasa (lokal)WikiArtikelJumulaBiloli'oAdminTa ohu'uwoTa ohu'uwo aktifBerkasDelomiyo
InggrisEnglishen6.185.09951.852.743982.408.7111.12340.244.813130.385891.2831032.87
CebúCebuanoceb5.350.3999.824.03129.952.479672.87916802.13
Swediasvenskasv3.589.2957.633.63548.327.66559749.1392.36208.04
JermanDeutschde2.496.9036.961.127203.801.5901913.571.15818.741129.39993.59
Prancisfrançaisfr2.263.93711.004.304175.786.7531583.923.77018.99462.665238.1
BelandaNederlandsnl2.038.0084.273.01857.306.862361.102.4273.9952116.13
Rusiaрусскийru1.673.4596.377.793109.998.657832.857.75611.401229.188136.3
Italiaitalianoit1.646.0226.838.810116.151.7161122.039.6028.039140.718169.03
Spanyolespañoles1.638.1347.216.167130.201.108676.018.83317.1880209.2
Polandiapolskipl1.436.0213.292.10461.058.0571011.063.4984.34225730.98
Waray-warayWinaraywar1.264.4922.879.1716.219.377346.42893423.52
VietnamTiếng Việtvi1.258.65519.206.31663.959.32620771.6652.23422.792677.11
Jepang日本語ja1.236.4493.653.10680.094.065411.708.80114.41073.45683.76
Arab Mesirمصرىarz1.160.0851.363.4693.553.0616139.4891661.4540.08
Tionghoa中文zh1.155.7386.389.43362.358.896803.012.3587.80554.257200.14
Arabالعربيةar1.075.6686.959.15551.222.099251.948.2615.04237.612220.2
Ukrainaукраїнськаuk1.052.9963.622.26329.869.93446530.1362.992106.95849.09
Portugisportuguêspt1.045.6135.091.61259.547.849712.485.2509.89456.833175.11
Persiaفارسیfa752.3204.757.36330.220.84835970.2595.80366.857180.03
Katalancatalàca661.2731.630.27525.317.55022369.1681.49213.39733.35
Serbiaсрпски / srpskisr639.6143.925.59423.388.89919273.56686834.070157.25
IndonesiaBahasa Indonesiaid550.2372.847.22017.548.092341.207.0502.88558.597107.41
Norwegia (Bokmål)norskno542.9151.486.39820.832.88840506.7001.353442.33
Korea한국어ko525.0662.411.93527.889.88723652.0772.31211.343149.33
Finlandiasuomifi496.0721.317.01419.230.63035463.1901.65460.61039.99
Hongariamagyarhu478.0181.376.37323.157.71429458.4801.78010.93859.42
Ceskačeštinacs465.3871.279.54219.097.26634513.7182.361145.68
Serbo-Kroasiasrpskohrvatski / српскохрватскиsh453.4224.634.56641.005.95111153.92420010.288752.36
Min SelatanBân-lâm-gúzh-min-nan426.0501.047.4173.036.599645.103763626.17
Rumaniaromânăro413.1112.239.44013.629.38119535.55794538.260118.95
TurkiTürkçetr379.9221.892.04823.903.996261.234.3422.81835.378200.14
Basqueeuskaraeu365.946755.4068.194.66812116.468416012.29
MelayuBahasa Melayums344.397961.4994.915.97214264.35453420.88916.42
Chechnyaнохчийнce325.930598.0455.345.887323.970453456.23
EsperantoEsperantoeo287.242637.1017.034.98017176.6093266.89916.38
Ibraniעבריתhe280.1331.176.10629.694.64937692.0403.19166.134258.28
Armeniaհայերենhy277.594938.9557.504.45211103.3386399.47345.37
Bulgariaбългарскиbg266.802592.93310.519.57427278.54073256226.51
Denmarkdanskda262.781863.20110.480.41124390.585858163.39
Azerbaijan Selatanتۆرکجهazb239.604551.9121.436.080526.800102504.42
Tatarтатарча/tatarçatt236.425366.0312.839.570835.158824.9512.33
Slowakiaslovenčinask234.839525.1777.084.6049194.486531020.62
Kazakhқазақшаkk227.301556.3822.807.67618102.2922599.95710.58
MinangkabauMinangkabaumin224.126334.9562.044.876612.371441151.49
Kroasiahrvatskihr223.271552.8175.644.20517245.15860519.60722.24
Estoniaeestiet213.032508.4655.736.96534144.97155692521.7
Lituavilietuviųlt201.308479.1535.892.40613147.50337123.22723.43
Belarusбеларускаяbe197.566594.3993.714.10110100.7382633.28325.21
YunaniΕλληνικάel183.291556.1628.495.10622314.97694517.99663.21
Inggris SederhanaSimple Englishsimple175.747584.7617.145.284181.036.9011.0173666.18
Azerbaijanazərbaycancaaz174.289454.6835.578.19216207.91976322.85531.75
Sloveniaslovenščinasl169.969410.4755.375.69421194.6894527.78826.22
Galiciagalegogl167.889442.2905.606.3529111.3492586.21533.86
Urduاردوur157.779886.7314.264.34212121.43727010.703102.65
Norwegia (Nynorsk)norsk nynorsknn155.257357.9933.269.98218107.6971541615.58
Georgiaქართულიka143.868417.3004.002.4394125.13926514.53334.65
Hindiहिन्दीhi142.9041.051.8284.998.9968593.9391.2723.451192.27
Thaiไทยth140.233867.2819.103.81814391.72092131.540282.16
Uzbekoʻzbekcha/ўзбекчаuz139.679632.3552.140.7751156.6171701.47642.12
LatinLatinala134.057266.5173.566.34721136.690167013.06
WalesCymraegcy132.098265.16210.784.0541663.54212511.20841.27
Tamilதமிழ்ta132.060418.3473.046.52138182.5793387.72234.22
VolapükVolapükvo125.277256.8783.218.852328.71039013.83
Makedoniaмакедонскиmk109.465477.3564.339.4071291.0162018.020102.68
Asturiaasturianuast107.580183.5643.114.9471079.69615208.47
Latvilatviešulv103.895422.5803.312.5791394.24830524.41773.75
Kanton粵語zh-yue103.825232.9381.509.33412208.5012901.85810.02
Tajikтоҷикӣtg101.643246.4721.212.645630.060604459.99
Bengaliবাংলাbn97.098863.9084.653.43612306.7511.26011.053335.94
AfrikaansAfrikaansaf94.777300.6262.292.80018128.9562039.43235.98
MalagasiMalagasymg93.382242.485997.281324.56244310.49
Ositanoccitanoc86.081152.1612.225.571542.6661049058.62
Bosniabosanskibs84.475350.9743.220.27710128.0441776.15791.32
Albaniashqipsq81.584248.7762.156.52813127.09724211.38936.41
KirgizКыргызчаky80.729106.476363.886327.102852.6830.35
Jerman HilirPlattdüütschnds78.457148.164964.546441.7175805.14
Nepalनेपाल भाषाnew72.296196.767846.865222.38922012.76
Belarus (Taraškievica)беларуская (тарашкевіца)‎be-tarask71.604204.2982.154.314466.5951221.77736.21
Malayalamമലയാളംml70.849442.9433.407.53116144.0503346.432212.19
Teluguతెలుగుte69.870276.1503.043.92913101.35717913.43596.08
Bretonbrezhonegbr68.754134.1761.882.397461.029915.39912.7
Venesiavènetovec66.748130.261902.822427.424497206.28
PiemontePiemontèispms64.85199.711848.6641022.586372.0702.46
Marathiमराठीmr64.635245.2481.839.6219127.68021919.14358.57
TagalogTagalogtl64.101236.1321.801.66812109.1471411.89754.95
SundaSundasu60.54494.558603.382824.884615452.01
Kreol HaitiKreyòl ayisyenht60.38573.714773.924224.2853900.51
SwahiliKiswahilisw59.962124.3141.130.7281444.6631542.24710.48
JawaJawajv59.300161.7991.536.401645.594905.43928.37
LuksemburgLëtzebuergeschlb59.002126.9252.305.278548.765802.27424.07
Punjab Baratپنجابیpnb56.29391.262560.759326.940572382.37
Bashkirбашҡортсаba54.262152.333981.694629.409821.40021.05
IrlandiaGaeilgega53.85388.439978.198844.896971.1664.56
Silesiaślůnskiszl52.48464.376331.707218.3292600.26
Islandiaíslenskais50.890133.5311.684.4452975.8951523.07533.27
Myanmarမြန်မာဘာသာmy50.846136.331557.938586.0862092.89811.57
Frisia BaratFryskfy44.682137.1221.023.275937.969577.11431.94
ChuvashЧӑвашлаcv44.29681.249684.579327.168435365.86
Lombardialumbaartlmo43.285107.8481.021.298631.036574.43721.07
ScotsScotssco42.511147.841805.993878.3391531.52133.47
Wu吴语wuu40.34452.964281.397368.536551910.52
Aragonaragonésan38.425116.8881.683.325659.443841.31760.05
ZazaZazakidiq37.91657.967460.673620.739352152.22
Punjab Timurਪੰਜਾਬੀpa34.856121.756548.685835.050971.50628.01
Kurdi (Kurmanji)kurdîku34.08275.964798.390443.83910057115.87
YorubaYorùbáyo32.95957.310536.231321.266571725.11
Nepaliनेपालीne31.80698.413940.778450.5381261.26441.92
BayernBoarischbar31.440113.538755.234754.519671.30745.36
IdoIdoio29.86244.573962.683529.5665505.24
Gujaratગુજરાતીgu29.141104.920724.439359.93989046.69
Kurdi (Sorani)کوردیckb28.058142.339726.989742.4411341.07484.73
AlemanikAlemannischals27.42066.539972.998979.9859154729.76
Kannadaಕನ್ನಡkn26.667120.1791.011.173566.1902782.464103.46
Sisiliasicilianuscn26.06455.421728.592736.486421.40716.68
Bishnupriya Manipuriবিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরীbpy25.09558.764783.911221.174204924.01
QuechuaRuna Simiqu22.71655.198642.665224.00749023.81
Interlinguainterlinguaia22.69036.324630.237739.0164146.26
Mongolмонголmn19.75884.636633.731567.094941.45580.73
Samogitiažemaitėškabat-smg16.90728.566350.643521.815391095.84
Sinhalaසිංහලsi15.90473.241459.961348.763953.59681.63
NavajoDiné bizaadnv15.87928.919264.263313.061206246.16
Oriyaଓଡ଼ିଆor15.68068.525410.750626.7847212468.08
Min DongMìng-dĕ̤ng-ngṳ̄cdo15.49531.02486.988416.6052342.82
IlokoIlokanoilo15.38964.205368.144214.37331057.7
Gaelik SkotlandiaGàidhliggd15.15531.325556.330322.6993334720.22
Mingreliaმარგალურიxmf15.02131.514145.687314.4142805.57
Yiddiייִדישyi14.96343.270563.349338.985641.06246.6
Amharአማርኛam14.90245.624361.347333.082421.76133.66
NapolitanNapulitanonap14.62123.478661.197324.2492528310.33
Bugisᨅᨔ ᨕᨘᨁᨗbug14.14018.812193.170110.8831801.12
Walloonwalonwa14.08534.654369.158319.294331.28722.72
Sindhiسنڌيsd13.83846.238204.819412.8074710024.28
Sorbia Huluhornjoserbscehsb13.64034.848371.518420.6113113325.77
Maithiliमैथिलीmai13.60936.143209.95469.4683711415.93
Faroeføroysktfo13.42239.547360.748423.59537034.56
BanyumasanBasa Banyumasanmap-bms13.36929.358209.958113.5291848310.23
Mazandaranمازِرونیmzn13.20128.870151.868323.959432507.41
LimburgLimburgsli13.12263.925444.967723.18230623104.34
Yakutсаха тылаsah12.79544.159359.730319.083381.76548.95
OssetiaИронos12.55647.773481.547320.0163818679.3
Emilia-Romagnaemiliàn e rumagnòleml12.54833.239140.776319.743292.45811.52
Pashtunپښتوps11.63844.248256.815222.911571.55245.57
Sanskertaसंस्कृतम्sa11.46563.412455.423530.467126441147.44
Frisia UtaraNordfriiskfrr11.38330.813192.205514.879281.21218.17
Bikol PusatBikol Centralbcl10.57020.128198.281316.171418718.05
Tionghoa Klasik文言zh-classical10.49586.601355.657685.867500215.96
GorontaloBahasa Hulontalogor10.38214.99241.76631.971150——
AcehAcèhace10.35517.848122.500220.7614303.59
Mari Bukitкырык марыmrj10.27817.32797.60918.8661602.65
Mari Padang Rumputолык марийmhr10.20725.480180.861111.53919015.89
Hindi FijiFiji Hindihif9.80037.459257.801225.7383719354.82
Hakka客家語/Hak-kâ-ngîhak9.38618.017119.750127.1852605.62
Tarantinotarandíneroa-tara9.30217.550137.60629.654202906.16
KapampanganKapampanganpam8.69920.063287.502217.3892441224.46
Armenia BaratԱրեւմտահայերէնhyw8.52018.017174.43523.983360——
Khmerភាសាខ្មែរkm8.32129.805251.765430.999661.19656.31
Sotho UtaraSesotho sa Leboanso8.21610.12839.91614.8501100.21
Tatar Krimeaqırımtatarcacrh7.91424.676149.905214.79826027.25
Rusynрусиньскыйrue7.88316.255122.660220.86230618.51
Sami Utaradavvisámegiellase7.71220.417296.765622.88337039.45
Shanၽႃႇသႃႇတႆး shn7.68818.79540.85811.9311629——
Assamঅসমীয়াas7.44855.901250.724528.012781.401189.82
Bhojpuriभोजपुरीbh7.38360.931680.952224.2454153587.89
Flandria BaratWest-Vlamsvls7.26720.339304.815521.3692248848.49
MāoriMāorimi7.17112.940149.678213.4491807.49
Saxon Hilir BelandaNedersaksiesnds-nl7.09818.005310.176722.0302958140.68
NahuatlNāhuatlnah7.00118.439454.977318.5582317565.86
Sardiniasardusc6.75514.868168.338418.3643614416.33
Vepsvepsän kel’vep6.61526.250131.763112.39224044.22
Gan贛語gan6.43633.397392.767335.02321146206.38
ShonachiShonasn6.27113.77081.215112.4712808.43
Erzyaэрзяньmyv6.22320.083125.438310.16422030.98
Luri Utaraلۊری شومالیlrc6.11310.722136.90724.8421707.26
AbkhazАҧсшәаab6.08717.629100.489215.19026920.49
Gilakiگیلکیglk6.04412.59955.133312.537158075.15
Tibetབོད་ཡིགbo5.92317.186137.828122.64520029
SomaliSoomaaligaso5.86321.510206.461326.94881068.36
Korsikacorsuco5.84314.138368.653317.14130052.55
TurkmenTürkmençetk5.82013.929214.212220.4044531929.85
VõroVõrofiu-vro5.61510.668170.087311.4902121112.91
HausaHausaha5.58411.88566.772312.0735807.15
Kasubiakaszëbsczicsb5.3548.565183.570313.5831807.71
Komiкомиkv5.34915.222134.533111.57819030.11
InterlingueInterlingueie5.1478.462130.416314.2042506.39
Santaliᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤsat5.05312.59062.82633.023380——
ManxGaelggv5.01216.956298.833316.13419181100.09
Udmurtудмуртudm4.96415.549115.514412.00921933.78
PicardiaPicardpcd4.9019.91165.569212.94430496.91
KabyleTaqbaylitkab4.88613.50398.937110.14327022.79
AymaraAymar aruay4.8538.45391.649113.5902305.97
ZeelandZeêuwszea4.7418.982110.659410.4541819.86
ZuluisiZuluzu4.6859.57266.773214.1843007.59
BaliBasa Baliban4.64811.44844.54911.922352——
NormanNouormandnrm4.5189.878216.524111.04515030.85
Uighurئۇيغۇرچە / Uyghurcheug4.51013.379148.424116.9442429042.9
LiguriaLigurelij4.34917.024183.278511.90629291.45
Kernowekkernowekkw4.2539.193181.078111.85134026.57
Arpitanarpetanfrp4.17311.100197.759212.61425049.09
Lezgiaлезгиlez4.16911.80582.85448.272221023.55
Lingua Franca NovaLingua Franca Novalfn4.0376.23335.50925.815200——
Frisia SaterlandSeelterskstq4.02510.531119.080411.1561843829.54
GuaraniAvañe'ẽgn3.9219.438113.624214.10130023.83
MirandaMirandésmwl3.83110.09796.633110.81819025.6
Konkaniगोंयची कोंकणी / Gõychi Konknnigom3.7238.792188.50336.75521039.75
Romanshrumantschrm3.6979.060158.785316.061205136.88
MaltaMaltimt3.62716.158258.384517.497381.149190.88
Laosລາວlo3.57611.40387.765113.03529036.87
LadinoLadinolad3.55612.791205.831517.4492823108.53
Komi-PermyakПерем Комиkoi3.4529.67456.89116.93413019.11
Karelia OlonetsLivvinkarjalaolo3.4528.84228.87324.701220——
Friulifurlanfur3.4207.994167.722211.6571731837.53
Inggris KunoÆngliscang3.29915.709200.2122109.33947300180.35
Sorbia Hilirdolnoserbskidsb3.28911.009139.807115.49319069.97
BanjarBanjarbjn3.28717.99367.790210.66224175.41
Doteliडोटेलीdty3.28617.676234.43334.166183——
Extremaduraestremeñuext3.2277.272112.596114.27020024.33
Lingalalingálaln3.1788.301120.128310.249183137.61
ChavacanoChavacano de Zamboangacbk-zam3.0987.908107.004212.09920032.62
Divehiދިވެހިބަސްdv2.95810.679123.046321.1551993378.5
Tuvaтыва дылtyv2.9259.50839.25616.62121020.91
RipuariaRipoarischksh2.88110.4141.601.239319.3321801051.21
GagauzGagauzgag2.7276.33664.458110.33514017.82
Jerman PalatinatePälzischpfl2.6886.81688.02949.00316030.46
PangasinanPangasinanpag2.6648.75971.22516.60312042.57
Paliपालिpi2.5434.49696.58415.7159012.67
Avarаварav2.46511.05173.322211.52916080.5
HawaiiHawaiʻihaw2.2975.09193.852112.86615027.28
Buryatбуряадbxr2.1737.93854.660211.86518048.47
Kalmykхальмгxal2.08811.04781.38018.164130135.62
Karachay-Balkarкъарачай-малкъарkrc2.04814.306105.49628.401120264.18
PapiamentoPapiamentupap2.0064.80373.882211.30320029.91
ZhuangVahcuenghza1.9544.11138.78418.45111011.5
KinyarwandaKinyarwandarw1.9425.40073.61019.26837043.22
Jerman PennsylvaniaDeitschpdc1.9075.775104.189126.97922074.22
KarakalpakQaraqalpaqshakaa1.8734.93743.99828.92921223.85
Aramܐܪܡܝܐarc1.7646.26994.332216.63818098.14
Tongalea faka-Tongato1.7415.07339.90927.586121128.81
NovialNovialnov1.6804.546175.04029.520140112.06
Patois JamaikaPatoisjam1.6612.93720.05715.6161104.03
Tok PisinTok Pisintpi1.6255.84085.216110.56411098.17
IgboIgboig1.6166.32466.862210.97641089.74
KabiyeKabɩyɛkbp1.6133.25414.81912.800120——
KabardiaАдыгэбзэkbd1.5876.66642.74227.94813065.67
IngushГӀалгӀайinh1.5196.96838.37822.0041517——
NauruDorerin Naoerona1.4864.32081.74019.52017068.82
Tetumtetuntet1.4803.81564.18027.77518041.88
WolofWolofwo1.4225.265103.001212.321150142.88
Tuluತುಳುtcy1.4096.63188.48923.911210——
KikuyuGĩkũyũki1.3662.90419.75416.5281908.62
AtikamekwAtikamekwatj1.3652.35212.53342.599310——
AkanAkanak1.3203.33424.68819.852340——
Lojbanla .lojban.jbo1.2585.632110.095313.140160236.32
BislamaBislamabi1.2382.98138.374110.145180——
Arumaniaarmãneashtiroa-rup1.2333.942202.669111.719190248.18
Lakлаккуlbe1.22313.04746.26016.929120331.41
KongoKongokg1.2112.83343.05028.51616027.26
Tahitireo tahitity1.2082.89652.25816.11411035.23
LugandaLugandalg1.2064.49925.44715.94114042.17
Mokshaмокшеньmdf1.1977.19652.04627.410140181.66
FijiNa Vosa Vakavitifj1.1043.18733.88717.009170——
SranantongoSranantongosrn1.0712.67138.27816.1319031.98
XhosaisiXhosaxh1.0623.70731.89219.80122053.37
Latgalialatgaļultg1.0013.18834.88415.76312052.23
CherokeeᏣᎳᎩchr9173.73545.090118.278210114.01
SamoaGagana Samoasm8703.05840.87518.31914084.54
OromiaOromooom8583.52033.42117.82817091.39
Gotik𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺got8323.70744.168215.279160——
Greenlandkalaallisutkl8272.86873.351210.799180155.78
NorfukNorfuk / Pitkernpih8043.10841.95728.977150——
SesothoSesothost7912.59024.65518.059150——
ChichewaChi-Chewany7643.24922.79127.229170——
Slavonik Gerejawi Kunoсловѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟcu7445.07378.061220.098240520.95
TswanaSetswanatn7122.86023.86317.73715075.94
TwiTwitw7092.27820.86319.85010044.85
TsongaXitsongats7003.67435.42727.537160——
Romaniromani čhibrmy6782.59548.170114.514120148.4
Bambarabamanankanbm6692.61138.51718.590120——
CheyenneTsetsêhestâhesechy6192.19823.62019.15012069.93
KirundiKirundirn6162.36420.72117.081110——
TumbukachiTumbukatum5891.99222.50116.19213064.09
SwatiSiSwatiss5192.31037.25636.600120——
ChamorroChamoruch5152.43621.158112.492150——
Inuktitutᐃᓄᒃᑎᑐᑦ/inuktitutiu4722.98843.082214.426160——
Yunani PontusΠοντιακάpnt4712.00934.55718.17690——
Kashmirकॉशुर / کٲشُرks4261.81933.67017.789160——
Adygheадыгабзэady4232.3309.26214.539180——
VendaTshivendave3701.79317.54415.66690——
Eweeʋegbeee3612.70548.428211.526100——
InupiaqIñupiakik2812.32635.51516.817140——
FulaFulfuldeff2721.92321.78616.62460——
SangoSängösg2661.64419.63315.13480——
DinkaThuɔŋjäŋdin2578086.07814.742140——
Dzongkhaཇོང་ཁdz2192.05128.24917.85580——
Tigrinyaትግርኛti1982.05221.31627.108120——
CreeNēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣcr1182.08735.833213.796130——
NdongaOshiwambong84425.92112.38110——
ChoctawChoctawcho62014.22011.80510——
KuanyamaKwanyamakj41143.54811.37210——
MarshallEbonmh42064.21212.13710——
Hiri MotuHiri Motuho31293.78611.57100——
Sichuan Yiꆇꉙii318911.65312.02810——
AfarQafár afaa15104.68514.05920——
MuskogeeMvskokemus11153.60312.34510——
HereroOtsihererohz01764.48313.75920——
KanuriKanurikr01624.64115.46240——

Referensi[boli'a | boli'a bungo]

  1. Tilala mokupe'i: Tag <ref> tidak sah; tidak ditemukan teks untuk ref bernama meta.wikimedia