Daputari lo nga'amila Wikipedia

Lonto Wikipedia, ensiklopedia pereyi bahasa Hulontalo
Loncat ke navigasi Loncat ke pencarian
Daputari lo nga'amila Wikipedia

Botiya Daputari lo nga'amila Wikipedia to delomo tililahepo lo bahasa sambe hulalo Oktober 2020. Artikel Wikipedia ma pilohutu to 314 bahasa, 304 bahasa u aktif wawu 10 hileutaliyo.[1] Daputari botiya silusungi bolu-boluta monto Wikipedia u ngohuntuwa da'a artikelliyo sambe u ngo'idi da'a. Timi'idu moboli'a jumula lo artikel, moboli'a olo posisi lo Wikipedia boyito to lenggota lo daputari secara otomatis. U to lenggota bungaliyo Wikipedia bahasa Enggeleti sabu ngohuntuwa ta hipolulade tēto. 10 (mopulu) Wikipedia to lenggota tibawa da'a ma hile'utaliyo sabu bo ngo'idi ta hipolulade, odito olo artikelliyo ja sambe mopulu lo artikel.

Kode edisi Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

Loladu 59.060.284 artikel to delomo timi'idu edisi bahasa (sambe 2 Juli 2022);[1] ngohuntuwa da'a artikel to bahasa Swedia, Cebú, wawu Waray-waray pilohutu lo Lsjbot.[2]

  English (11.1%)
  Cebuano (10.4%)
  German (4.6%)
  Swedish (4.3%)
  French (4.1%)
  Dutch (3.5%)
  Russian (3.1%)
  Spanish (3%)
  Italian (3%)
  Egyptian Arabic (2.7%)
  Polish (2.6%)
  Japanese (2.3%)
  Chinese (2.2%)
  Vietnamese (2.2%)
  Lainnya (40.9%)

Timi'idu Wikipedia woluwo kodeliyo, u hepomake lowali subdomain to tibawa lo wikipedia.or. Wumbuta timi'idu bahasa bilolutaliyo lodudu'a kode boyito. Kode boyito lowali kode lo bahasa tuwawu lonto ISO 639-1 wawu ISO 639-3, wawu putusani lo kode bahasa botiya ma tilantumayi lo tinepo tag bahasa IETF. Wikipedia olo o variasi dadasari to'u wololo timongoliyo molayadu dialek wawu varian, humaya mayi Wikipedia bahasa Enggeleti tuwo-tuwoto ngotayade da'a varietas bahasa Enggeleti modern (Enggeleti Amerika, Enggeleti Britania, Enggeleti India, Enggeleti Afrika Selatan, wawu uwewoliyo ma'o.), dabo ja wayitiyo bahasa u wuwumbuta odelo bahasa Scots meyalo bahasa Enggeleti Kuno, sababu u duluwo boyito woluwo Wikipedia lohihilawo. Wikipedia bahasa Spanyol wayitiyo Kastilia Semenanjung wawu Spanyol Amerika Latin; Wikipedia bahasa Melayu wayitiyo ngohuntuwa lembo'a lo bahasa Melayu; odito olo uwewoliyo.

Hihede lo pemetaan ISO wawu kode Wikipedia:

Kode WP Nama edisi WP Kode ISO 639 untuk bahasa ini Catatan
sq Albania 'sq' adalah kode ISO untuk bahasa makro Albania, yang mencakup empat bahasa individu.
als Alemanik 'gsw' untuk bahasa Jerman Swiss, Jerman Alemanik, dan Alsatia; 'gct' untuk dialek Colonia Tovar; 'swg' untuk bahasa Jerman Swabia, dan 'wae' untuk bahasa Jerman Walser 'als' sebenarnya adalah kode ISO untuk Albania Tosk.[3]
roa-rup Arumania rup 'roa' adalah kode ISO untuk Romance (lainnya).
map-bms Banyumasan 'map' adalah kode ISO untuk bahasa Austronesia (lainnya).
bh Bihari Kode kolektif ISO 'bih' adalah bahasa makro yang mencakup bahasa Bhojpuri (bho), Maithili (mai), Magahi (mag), dan sembilan lainnya.[4] Wikipedia bahasa Bihari mengecualikan bahasa Maithili (mai) dan Hindi Fiji (hif) yang ada sebagai Wikipedia independen.
simple Inggris Sederhana tidak ada
zh-yue Kanton yue zh adalah kode ISO 639-1 untuk bahasa Tionghoa secara umum.
ms Melayu Kode kolektif ISO 'ms' adalah bahasa makro yang mencakup lebih dari 30 bahasa dan dialek individu. Namun, wiki tidak termasuk bahasa Indonesia karena Wikipedia bahasa Indonesia (id) ada secara mandiri.
zh-min-nan Minnan nan Sama seperti bahasa "zh". Tidak ditulis dalam aksara Han, tetapi menggunakan Pe̍h-ōe-jī atau romanisasi yang diturunkan. hak melakukan hal yang sama.
no Norwegia Bokmål nb, nob ISO menggunakan no untuk bahasa Norwegia secara umum. (bahasa Norwegia Nynorsk berada di 'nn' di ISO dan Wikipedia.)
ksh Ripuaria tidak ada ISO ksh adalah untuk dialek Kölsch, dialek paling menonjol dari kelompok bahasa Ripuaria. Varian lainnya (mis. dialek Aachen) tidak memiliki kode ISO.
bat-smg Samogitia sgs 'bat' adalah kode ISO untuk Baltik (lainnya).
nds-nl Saxon Hilir Belanda Dialek Saxon Hilir di Belanda memiliki kode ISO sendiri. Dalam ISO, nds adalah 'Saxon Hilir', terbatas pada Jerman di Ethnologue.
roa-tara Tarantino tidak ada 'roa' adalah kode ISO untuk Roman (lainnya). Bahasa Napolitan secara umum adalah nap.
zh-classical Tionghoa Klasik lzh Seperti di atas.
fiu-vro Võro vro fiu adalah kode ISO untuk bahasa Finno-Ugrik.
cbk-zam Zamboanga Chavacano tidak ada ISO cbk adalah untuk bahasa Chavacano. Varian individual tidak memiliki kode ISO.

Ngopohiya lḕto, Wikipedia o variasi olo to delomo ortografi. Wikipedia bahasa Mandarin secara otomatis menerjemahkan lonto bahasa Mandarin modern ode 5 bentuk standar: Tiongkok Daratan wawu Singapura to delomo karakter aksara Han sederhana, wawu Taiwan, Hong Kong wolo Makau to delomo karakter aksara Han tradisional. Bahasa Belarus, bagaimanapun, memiliki Wikipedia terpisah untuk ortografi 'normatif' (be) dan Taraškievica (be-tarask).

Daputari ganapu lo Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

BahasaBahasa (lokal)WikiArtikelJumulaBiloli'oAdminTa ohu'uwoTa ohu'uwo aktifBerkasDelomiyo
InggrisEnglishen6.533.13456.324.3041.095.973.0681.03243.968.832116.700895.8761130.23
CebúCebuanoceb6.125.83711.231.86534.875.411691.86117402.16
JermanDeutschde2.703.0877.465.652222.664.4461933.952.57017.383128.60692.59
Swediasvenskasv2.550.9526.111.41850.610.67366826.8151.959016.13
Prancisfrançaisfr2.435.20712.092.011194.536.8521594.413.39917.72568.824252.99
BelandaNederlandsnl2.094.2874.455.92562.219.685371.217.1903.8812017.76
Rusiaрусскийru1.832.7827.393.506123.433.045763.209.10610.734237.056153.68
Spanyolespañoles1.786.6787.685.740144.068.338636.582.42614.0860204.34
Italiaitalianoit1.761.1227.459.711127.870.6341202.268.2728.218141.359179.48
Arab Mesirمصرىarz1.586.7911.982.2787.071.2317185.3381781.4720.22
Polandiapolskipl1.527.4383.542.42767.291.6641021.179.1384.28726233.06
Jepang日本語ja1.332.2523.936.20590.092.558401.949.10514.95833.43187.44
Tionghoa中文zh1.287.4897.078.27472.158.144663.237.1718.97360.205206.23
VietnamTiếng Việtvi1.273.84219.367.89068.745.96720871.0712.16324.273716.15
Waray-warayWinaraywar1.265.7712.881.5906.284.341352.48567423.55
Arabالعربيةar1.173.6377.754.27558.440.319262.272.3555.05849.459236.94
Ukrainaукраїнськаuk1.164.1894.061.39536.328.24650632.0063.198110.42255.4
Portugisportuguêspt1.093.5895.379.18663.728.088552.773.7408.35658.235181.94
Persiaفارسیfa917.6275.312.45834.941.499341.131.4495.66481.248150.87
Katalancatalàca702.8571.755.24230.359.66430422.8171.08715.30238.78
Serbiaсрпски / srpskisr660.2463.977.28824.841.77519308.29680735.904157.65
IndonesiaBahasa Indonesiaid623.9423.251.67221.290.664411.336.4593.00447.076116.13
Korea한국어ko594.1162.711.41932.850.15128742.8021.76812.626153.87
Norwegia (Bokmål)norskno593.1111.690.83822.666.69140555.7851.078645.92
Finlandiasuomifi533.5391.403.02920.514.62230517.2041.68069.17138.83
Hongariamagyarhu506.9851.442.80825.003.87824507.0801.5498.33159.05
Ceskačeštinacs506.1681.393.14721.394.40732581.8662.272147.16
TurkiTürkçetr496.1062.341.69327.992.546241.408.4332.98637.350165.44
Chechnyaнохчийнce476.585902.9558.640.416330.274543127.66
Serbo-Kroasiasrpskohrvatski / српскохрватскиsh456.7174.643.90141.237.27312175.01720410.235746.37
Rumaniaromânăro431.5632.612.99814.947.54518588.546933116.319146.16
Min SelatanBân-lâm-gúzh-min-nan431.2561.062.1983.124.990653.366813626.3
Tatarтатарча/tatarçatt417.357563.8853.520.084542.636936.0300.77
Basqueeuskaraeu395.723821.2428.966.41812137.511554012.62
MelayuBahasa Melayums358.5831.038.6865.588.26315296.29463419.61319.35
EsperantoEsperantoeo320.862706.0667.610.46516198.07834310.40715.53
Ibraniעבריתhe318.1961.330.72134.155.60933985.4533.06473.365259.89
Armeniaհայերենhy292.588986.3658.451.61311122.82246811.23948.18
Bulgariaбългарскиbg282.537629.57111.413.72825309.46970656127.35
Denmarkdanskda281.723904.52111.162.73325432.693804060.31
Azerbaijan Selatanتۆرکجهazb241.864570.0851.519.028537.2331182434.91
Slowakiaslovenčinask241.161547.5557.382.58310219.969557021.76
Kazakhқазақшаkk231.752586.5253.045.02616120.01524810.53512.17
Estoniaeestiet228.491539.7026.136.49133166.91446175621.09
MinangkabauMinangkabaumin225.404384.6632.442.400515.976411773.17
Belarusбеларускаяbe219.853643.5304.144.94311119.4692713.22523.92
Inggris SederhanaSimple Englishsimple213.103693.7268.289.199171.213.3151.0413660.78
Kroasiahrvatskihr212.244443.8846.407.78712275.87647620.88917.19
YunaniΕλληνικάel211.278626.5889.533.22222365.6631.07118.47658.79
Lituavilietuviųlt203.246498.0616.607.97610165.29032923.68727.92
Galiciagalegogl185.912469.7636.110.9178127.3102651.82730.32
Azerbaijanazərbaycancaaz184.717506.5016.501.17317249.36670623.73238.95
Sloveniaslovenščinasl176.803438.1785.702.10822212.5873468.33228.44
Urduاردوur172.428981.9504.950.57511147.53933612.185111.12
Norwegia (Nynorsk)norsk nynorsknn162.439371.7763.383.36614120.9721191615.11
Georgiaქართულიka161.240458.5904.379.2326142.10724714.83332.48
Hindiहिन्दीhi151.8451.181.3215.567.5526702.0031.1293.571216.63
Uzbekoʻzbekcha/ўзбекчаuz149.906658.7132.674.5771774.5265642.03746.78
Thaiไทยth148.696966.19410.155.86315426.7911.01227.261317.71
Tamilதமிழ்ta147.296463.7693.443.40531205.9633078.06034.28
LatinLatinala137.056275.4403.680.98121156.897158013.62
WalesCymraegcy134.890273.53111.085.7191673.07312811.26442.81
Asturiaasturianuast129.758228.0713.685.82511105.66311109.28
Makedoniaмакедонскиmk129.203523.0414.774.33512102.5262378.66684.81
Kanton粵語zh-yue125.057281.9061.839.39912241.7463032.62310.26
Bengaliবাংলাbn124.577979.2795.948.39314379.5871.20615.051285.92
VolapükVolapükvo122.173255.0353.268.005232.14933015.15
Latvilatviešulv114.106464.1133.635.70113107.17028425.41473.71
Tajikтоҷикӣtg107.412262.0091.304.898635.7568448510.32
AfrikaansAfrikaansaf103.729371.5652.504.33116150.6171799.60744.94
Myanmarမြန်မာဘာသာmy103.491215.166749.0044101.9191332.9784.05
MalagasiMalagasymg94.812244.9951.044.976328.57449310.7
Bosniabosanskibs90.183367.3153.410.8419143.5851505.45687.69
Ositanoccitanoc87.371156.0222.304.983448.020849249.12
Albaniashqipsq85.742262.3112.456.72611142.8402374.72339.72
Marathiमराठीmr84.869282.6962.129.50711144.55017319.14140.93
Jerman HilirPlattdüütschnds83.817161.881989.222448.6794705.3
Kirgizкыргызчаky81.397111.047421.053232.816792.6880.5
Malayalamമലയാളംml78.672486.1433.694.59215161.9562636.950203.87
Belarus (Taraškievica)беларуская (тарашкевіца)be-tarask78.457225.4602.317.637475.6391331.86036.09
Teluguతెలుగుte77.170304.2213.575.94413113.44115613.175101.75
SwahiliKiswahilisw73.902146.3061.229.0071454.2841572.2698.06
Nepalनेपाल भाषाnew72.352196.934848.655224.87818012.78
Bretonbrezhonegbr71.954140.8441.997.302669.561745.40113
JawaJawajv69.199176.7711.590.526453.431785.43021.74
Venesiavènetovec68.960140.3001.099.404531.841427248.39
Kreol HaitiKreyòl ayisyenht67.81781.957802.435328.2986200.43
PiemontePiemontèispms66.330101.440855.050425.165342.0692.36
Punjab Baratپنجابیpnb65.619113.504605.014232.151572252.84
SundaSundasu61.25897.326627.126728.199595452.23
LuksemburgLëtzebuergeschlb60.917131.2372.388.778554.746662.35924.25
Bashkirбашҡортсаba60.167169.4561.144.266735.118861.45422.28
IrlandiaGaeilgega56.79295.0501.052.453752.078851.1165.02
Silesiaślůnskiszl55.76969.008347.119321.5704200.28
Islandiaíslenskais54.478140.9411.754.4991986.0771193.21731.36
Kurdi (Kurmanji)kurdîku53.783108.9301.088.954351.32910556510.51
Lombardialombardlmo51.743120.4661.103.509537.358514.43716.16
Chuvashчӑвашлаcv49.41197.260747.394230.979565377.21
Frisia BaratFryskfy48.895149.2601.079.502843.140837.53330.47
TagalogTagalogtl42.857233.0851.948.51611122.7181291.897164.7
Wu吴语wuu42.55255.361294.045478.187501360.48
Aragonaragonésan41.898127.9031.831.116667.811851.49960.32
Kurdi (Sorani)کوردیckb41.858183.239954.281750.7761451.58559.41
ScotsScotssco40.549146.684860.833494.2659069040.21
ZazaZazakidiq40.15660.527486.919324.746272092.07
Punjab Timurਪੰਜਾਬੀpa38.104133.461605.390941.8731641.56928.41
YorubaYorùbáyo34.22059.083549.371324.670601684.91
IdoIdoio33.13148.588989.175533.4274504.43
Nepaliनेपालीne32.129102.9311.064.063658.150851.25550.2
BayernBoarischbar31.779116.528828.110363.030491.32050.54
Gujaratગુજરાતીgu29.929116.687822.479368.33974059.23
AlemanikAlemannischals28.88669.4921.012.662991.8057657128.8
Kannadaಕನ್ನಡkn28.242129.5461.101.610375.4151592.590109.41
Sisiliasicilianuscn26.20355.684732.603541.103361.40716.65
Bishnupriya Manipuriবিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরীbpy25.08562.806886.410323.394254731.91
Interlinguainterlinguaia23.72737.681641.446644.3913745.89
QuechuaRuna Simiqu23.01255.932649.851227.03233023.78
Mongolмонголmn21.26197.539702.769477.347921.47592.74
NavajoDiné bizaadnv20.49934.643295.803215.003187074.07
Mingreliaმარგალურიxmf19.52136.406183.708316.9553103.78
Tatar Krimeaqırımtatarcacrh19.29438.898175.726217.6763704.66
Sinhalaසිංහලsi17.91079.163504.402357.827653.12974.53
Samogitiažemaitėškabat-smg17.07829.078355.410524.048271096.03
HausaHausaha16.70429.792156.685417.99910403.23
Frisia UtaraNordfriiskfrr15.89040.868229.663517.848261.32313.89
Ossetiaиронos15.89059.023520.687322.4413816565
Gaelik SkotlandiaGàidhliggd15.82432.107565.920625.4663234718.66
Oriyaଓଡ଼ିଆor15.68171.198459.228530.8835112580.85
Min DongMìng-dĕ̤ng-ngṳ̄cdo15.52731.20488.936418.8412302.91
Bugisᨅᨔ ᨕᨘᨁᨗbug15.38619.576200.228112.1911700.76
Yiddiייִדישyi15.38544.058577.003345.112571.06245.49
IlokoIlokanoilo15.35770.080391.397216.10019070.92
Sindhiسنڌيsd15.22756.185239.700415.6143014530.87
Amharአማርኛam15.02845.883371.216238.860461.76534.11
NapolitanNapulitanonap14.73023.699664.544327.5532728110.4
Pashtunپښتوps14.69353.241281.214127.563651.71236.36
BaliBasa Baliban14.29029.148118.18335.17930112——
Yakutсаха тылаsah14.20947.541380.521322.052431.76544.05
Sorbia Huluhornjoserbscehsb13.82035.357377.117422.9503513325.9
Faroeføroysktfo13.75640.219368.308326.73841033.89
BanyumasanBasa Banyumasanmap-bms13.75030.189213.027114.8531346210.09
Maithiliमैथिलीmai13.71639.113229.136511.6422611520.09
LimburgLimburgsli13.62765.423453.730726.39625623100.2
Mazandaranمازِرونیmzn13.42630.383165.484329.838362638.69
GorontaloBahasa Hulontalogor13.12120.47350.28723.955400——
Emilia-Romagnaemiliàn e rumagnòleml13.00935.031151.891323.207272.73912.43
AcehAcèhace12.54426.457137.153323.9512706.38
Bikol PusatBikol Centralbcl12.19232.502231.910319.5154386519.8
Sanskertaसंस्कृतम्sa11.74569.747468.418435.13934445163.79
Walloonwalonwa11.50327.133387.581422.1151861426.37
Tionghoa Klasik文言zh-classical11.38096.362378.851694.098580219.25
Shanၽႃႇသႃႇတႆး shn11.30426.74954.19523.2151760——
LiguriaLigurelij10.99726.581230.584814.36729617.42
ZuluisiZuluzu10.55523.93396.336117.3033806.47
Mari Bukitкырык марыmrj10.42718.564100.37319.8961703.29
Mari Padang Rumputолык марийmhr10.40827.109184.643113.03832017.54
Assamঅসমীয়াas10.38372.121325.705434.1191201.685159.67
Hindi FijiFiji Hindihif10.26741.931271.740229.3463319261.64
Armenia BaratԱրեւմտահայերէնhyw10.18621.431194.15957.163400——
InterlingueInterlingueie10.07713.827149.481316.6943301.5
Hakka客家語/Hak-kâ-ngîhak9.43918.253122.302130.2242005.84
Khmerភាសាខ្មែរkm9.37433.186280.568635.994781.10154.55
Tarantinotarandíneroa-tara9.30617.638140.077210.758102886.37
KapampanganKapampanganpam8.83921.407295.596219.3041840327.92
Sotho UtaraSesotho sa Leboanso8.51010.74249.54515.7721800.32
Rusynрусиньскыйrue8.35517.539130.489125.10337878.99
SomaliSoomaaligaso8.28425.467236.862131.83856040.02
ShonachiShonasn8.27016.50396.211115.3212705.78
Bhojpuriभोजपुरीbh7.99468.615721.813229.3343654604.96
IgboIgboig7.94513.99582.270513.6095303.41
Sami Utaradavvisámegiellase7.80220.854300.614626.13825040.34
Erzyaэрзяньmyv7.69825.977139.115411.69730030.19
Flandria BaratWest-Vlamsvls7.61221.175308.683524.5202548046.28
Saxon Hilir BelandaNedersaksiesnds-nl7.59620.395320.498625.7082557144.62
MāoriMāorimi7.41813.426153.159216.4792307.48
Santaliᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤsat7.34316.83595.65335.329370——
Sardiniasardusc7.32316.354177.148421.7703015016.47
NahuatlNāhuatlnah7.05519.061494.296320.6112817075.1
Vepsvepsän kel’vep6.69930.897150.645114.36330063.62
Gan贛語gan6.48933.570394.719138.38518146204.79
KabyleTaqbaylitkab6.42215.878105.803211.94122014.45
Gilakiگیلکیglk6.40713.77761.888314.189208075.94
TurkmenTürkmençetk6.28515.590228.697224.5345031932.15
Võrovõrofiu-vro6.19912.037176.385413.1231820113
Korsikacorsuco6.19314.776379.347219.74235049.31
Tibetབོད་ཡིགbo6.01217.549139.774126.27235029.33
Abkhazаԥсшәаab5.97620.329117.875217.57125933.45
Arpitanarpetanfrp5.59215.366214.174214.59823042.58
Komiкомиkv5.47916.578138.344113.15017034.24
Kernowekkernowekkw5.45811.675199.230213.61625622.14
Kasubiakaszëbsczicsb5.4318.724185.812315.3352207.83
ManxGaelggv5.42819.836306.940317.93819186109.03
PicardiaPicardpcd5.39910.52868.690315.67119495.89
Uighurئۇيغۇرچە / Uyghurcheug5.29014.863153.570119.6473528233.84
Udmurtудмуртudm5.13116.993120.558413.72523937.92
AymaraAymar aruay5.0278.62395.510115.2402105.67
ZeelandZeêuwszea4.9889.424116.394311.9681419.77
NormanNouormandnrm4.82910.365219.168212.27316027.79
GuaraniAvañe'ẽgn4.80711.079120.160216.31326018.46
MaltaMaltimt4.69818.719276.973520.050301.146131.79
BanjarBanjarbjn4.58422.28276.810212.72433151.38
Lezgiaлезгиlez4.30512.98786.52239.716151027.1
Lingua Franca NovaLingua Franca Novalfn4.1716.65637.87119.023220——
Frisia SaterlandSeelterskstq4.05610.610120.337412.4661843829.61
Laosລາວlo4.01812.32494.639115.29934032.82
MirandaMirandésmwl3.88010.20798.647112.14816025.7
Karelia Olonetslivvinkarjalaolo3.85810.52931.95425.949150——
Friulifurlanfur3.7588.578170.264213.1161431832.65
Romanshrumantschrm3.7549.593162.847318.422165141.07
LadinoLadinolad3.60512.943208.806519.5342323108.24
Inggris KunoÆngliscang3.57916.227205.1952117.32646300157.92
Konkaniगोंयची कोंकणी / Gõychi Konknnigom3.5489.024206.32248.55114054.46
Komi-Permyakперем комиkoi3.44310.90459.62617.83611025.68
Extremaduraestremeñuext3.3627.521115.583115.96012023.52
Tuvaтыва дылtyv3.35811.10643.28918.02417020.75
Sorbia Hilirdolnoserbskidsb3.32311.193142.698117.13720071.51
KinyarwandaIkinyarwandarw3.3089.32585.693111.03836030.4
Doteliडोटेलीdty3.30519.117237.27535.442173——
Lingalalingálaln3.2708.555121.632411.709233237.14
ChavacanoChavacano de Zamboangacbk-zam3.1258.228110.015213.45018035.65
Divehiދިވެހިބަސްdv3.01711.189129.830323.2342893285.13
RipuariaRipoarischksh2.91410.5341.606.761321.2831601043.01
Avarаварav2.84513.84281.131213.22329087.57
GagauzGagauzgag2.7946.57167.571112.54722018.79
Buryatбуряадbxr2.76911.02369.677213.71620956.17
Jerman PalatinatePälzischpfl2.7406.90489.788410.67516030.04
TumbukachiTumbukatum2.6544.41626.10617.1311702.61
PangasinanPangasinanpag2.5758.80973.00617.52612048.57
Paliपालिpi2.5464.637101.59726.59111014.78
PapiamentoPapiamentupap2.5395.86387.868513.28722025.69
HawaiiHawaiʻihaw2.4515.52096.378114.92820027.37
IngushгӀалгӀайinh2.05711.27152.86123.2131734——
Karachay-Balkarкъарачай-малкъарkrc2.05614.324106.16529.608120263.89
Kalmykхальмгxal2.04611.77184.79619.219180162.75
ZhuangVahcuenghza2.0104.13939.26619.66818010.64
TwiTwitw1.9734.71386.062213.44531035.22
Jerman PennsylvaniaDeitschpdc1.9315.833105.091130.15317073.57
KarakalpakQaraqalpaqshakaa1.9315.06445.479110.11320323.64
AtikamekwAtikamekwatj1.9083.01014.65153.637150——
Tongalea faka-Tongato1.8955.30741.50329.164181225.35
Aramܐܪܡܝܐarc1.8296.39295.156218.66616092.66
Mokshaмокшеньmdf1.81011.31663.58938.447190155
KabiyeKabɩyɛkbp1.6983.37316.04123.78980——
Patois JamaikaPatoisjam1.6863.02220.73917.1351204.31
NauruDorerin Naoerona1.6624.87789.482211.41618468.66
WolofWolofwo1.6515.362104.380313.83113098.35
Kabardiaадыгэбзэkbd1.5966.73943.66919.07212067.29
Tuluತುಳುtcy1.5878.42898.71724.858161——
NovialNovialnov1.5204.407177.675310.768140145.44
KikuyuGĩkũyũki1.5013.06420.45717.8971307.24
Tetumtetuntet1.5013.89866.33428.85514043.4
Tok PisinTok Pisintpi1.4585.78086.699212.265160131.81
LugandaLugandalg1.4184.80626.69517.09116031.71
BislamaBislamabi1.3643.23641.537212.068170——
Lojbanla .lojban.jbo1.3045.708111.594214.884120223
Arumaniaarmãneashtiroa-rup1.2834.249205.170112.910170258.06
FijiNa Vosa Vakavitifj1.2753.62735.37518.290120——
Lakлаккуlbe1.26414.58350.12227.748140381.62
KongoKongokg1.2542.90143.76719.89818026.03
XhosaisiXhosaxh1.2263.80233.734111.58017039.17
Tahitireo tahitity1.2183.00753.05126.80411038.06
Kashmirकॉशुर / کٲشُرks1.1627.46360.40729.228279——
Slavonik Gerejawi Kunoсловѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟcu1.1605.54982.457222.867220212.73
SranantongoSranantongosrn1.1122.72239.02116.97711030.05
OromiaOromooom1.0883.71937.85319.33021059.52
SamoaGagana Samoasm1.0623.25642.45419.55415055.65
CherokeeᏣᎳᎩchr1.0253.90046.109121.59515093.01
Latgalialatgaļultg1.0143.22035.30016.63110051.89
ChichewaChi-Chewany9133.99637.71129.261150——
NorfukNorfuk / Pitkernpih8913.32044.064110.372220——
Gotik𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺got8633.79146.031117.558210——
SesothoSesothost8344.22928.26619.336200——
TswanaSetswanatn7493.02625.82019.13819078.86
Romaniromani čhibrmy7292.69450.021216.303140134.9
Bambarabamanankanbm7213.12440.13229.781170——
TsongaXitsongats7083.74136.54728.741150——
CheyenneTsetsêhestâhesechy6632.25824.090110.50513061.75
VendaTshivendave6372.11719.08917.124100——
Kirundiikirundirn6152.43923.04018.901240——
Inuktitutᐃᓄᒃᑎᑐᑦ/inuktitutiu5933.17544.463216.852170——
AkanAkanak5902.42528.816112.231220——
SwatiSiSwatiss5532.38438.00737.554120——
ChamorroChamoruch5422.49522.817114.287140——
Yunani PontusΠοντιακάpnt4792.03235.10619.381100——
Adygheадыгабзэady4513.04911.96415.897120——
FulaFulfuldeff4182.34223.65007.773170——
InupiaqIñupiakik4122.54037.46817.875140——
Eweeʋegbeee3843.04349.406213.147160——
DinkaThuɔŋjäŋdin3011.0807.26915.63080——
SangoSängösg2831.97920.45925.921130——
Greenlandkalaallisutkl2412.25274.422212.1871402301.03
Tigrinyaትግርኛti2322.71923.68128.387130——
Dzongkhaཇོང་ཁdz2272.22729.23019.114180——
CreeNēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣcr1582.15336.837216.588160——
NdongaOshiwambong84435.92312.38500——
ChoctawChoctawcho62014.22011.80900——
KuanyamaKwanyamakj41143.54811.37600——
MarshallEbonmh42064.21212.14000——
Hiri MotuHiri Motuho31293.78611.57500——
Sichuan Yiꆇꉙii318911.65312.03100——
Luri Utaraلۊری شومالیlrc1237140.06415.0363032915630.99
AfarQafár afaa15104.68514.06130——
MuskogeeMvskokemus11153.60312.34810——
HereroOtsihererohz01764.48313.76110——
Kanurikanurikr01624.64115.46400——

Referensi[boli'a | boli'a bungo]

  1. 1,0 1,1 List of Wikipedias – Meta
  2. "Wikipedia Statistics - Bot article creations only". stats.wikimedia.org. Diakses tanggal 3 Juli 2019. 
  3. "ISO 639 code tables". www.sil.org. Diakses tanggal 9 Maret 2018. 
  4. "Browse by Language Family". Ethnologue. Diakses tanggal 9 Maret 2018.