Lompat ke isi

Daputari lo nga'amila Wikipedia

Lonto Wikipedia, ensiklopedia pereyi bahasa Hulontalo

Botiya Daputari lo nga'amila Wikipedia to delomo tililahepo lo bahasa sambe hulalo Oktober 2020. Artikel Wikipedia ma pilohutu to 314 bahasa, 304 bahasa u aktif wawu 10 hileutaliyo.[1] Daputari botiya silusungi bolu-boluta monto Wikipedia u ngohuntuwa da'a artikelliyo sambe u ngo'idi da'a. Timi'idu moboli'a jumula lo artikel, moboli'a olo posisi lo Wikipedia boyito to lenggota lo daputari secara otomatis. U to lenggota bungaliyo Wikipedia bahasa Enggeleti sabu ngohuntuwa ta hipolulade tēto. 10 (mopulu) Wikipedia to lenggota tibawa da'a ma hile'utaliyo sabu bo ngo'idi ta hipolulade, odito olo artikelliyo ja sambe mopulu lo artikel.

Kode edisi Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

Loladu 63.359.049 artikel to delomo timi'idu edisi bahasa (sambe 18 Juli 2024);[1] ngohuntuwa da'a artikel to bahasa Swedia, Cebú, wawu Waray-waray pilohutu lo Lsjbot.[2]

  English (10.8%)
  Cebuano (9.7%)
  German (4.6%)
  French (4.1%)
  Swedish (4.1%)
  Dutch (3.4%)
  Russian (3.1%)
  Spanish (3.1%)
  Italian (3%)
  Egyptian Arabic (2.6%)
  Polish (2.6%)
  Chinese (2.3%)
  Japanese (2.2%)
  Ukrainian (2.1%)
  Lainnya (42.3%)

Timi'idu Wikipedia woluwo kodeliyo, u hepomake lowali subdomain to tibawa lo wikipedia.or. Wumbuta timi'idu bahasa bilolutaliyo lodudu'a kode boyito. Kode boyito lowali kode lo bahasa tuwawu lonto ISO 639-1 wawu ISO 639-3, wawu putusani lo kode bahasa botiya ma tilantumayi lo tinepo tag bahasa IETF. Wikipedia olo o variasi dadasari to'u wololo timongoliyo molayadu dialek wawu varian, humaya mayi Wikipedia bahasa Enggeleti tuwo-tuwoto ngotayade da'a varietas bahasa Enggeleti modern (Enggeleti Amerika, Enggeleti Britania, Enggeleti India, Enggeleti Afrika Selatan, wawu uwewoliyo ma'o.), dabo ja wayitiyo bahasa u wuwumbuta odelo bahasa Scots meyalo bahasa Enggeleti Kuno, sababu u duluwo boyito woluwo Wikipedia lohihilawo. Wikipedia bahasa Spanyol wayitiyo Kastilia Semenanjung wawu Spanyol Amerika Latin; Wikipedia bahasa Melayu wayitiyo ngohuntuwa lembo'a lo bahasa Melayu; odito olo uwewoliyo.

Hihede lo pemetaan ISO wawu kode Wikipedia:

Kode WP Nama edisi WP Kode ISO 639 untuk bahasa ini Catatan
sq Albania 'sq' adalah kode ISO untuk bahasa makro Albania, yang mencakup empat bahasa individu.
als Alemanik 'gsw' untuk bahasa Jerman Swiss, Jerman Alemanik, dan Alsatia; 'gct' untuk dialek Colonia Tovar; 'swg' untuk bahasa Jerman Swabia, dan 'wae' untuk bahasa Jerman Walser 'als' sebenarnya adalah kode ISO untuk Albania Tosk.[3]
roa-rup Arumania rup 'roa' adalah kode ISO untuk Romance (lainnya).
map-bms Banyumasan 'map' adalah kode ISO untuk bahasa Austronesia (lainnya).
bh Bihari
simple Inggris Sederhana tidak ada
zh-yue Kanton yue zh adalah kode ISO 639-1 untuk bahasa Tionghoa secara umum.
ms Melayu Kode kolektif ISO 'ms' adalah bahasa makro yang mencakup lebih dari 30 bahasa dan dialek individu. Namun, wiki tidak termasuk bahasa Indonesia karena Wikipedia bahasa Indonesia (id) ada secara mandiri.
zh-min-nan Minnan nan Sama seperti bahasa "zh". Tidak ditulis dalam aksara Han, tetapi menggunakan Pe̍h-ōe-jī atau romanisasi yang diturunkan. hak melakukan hal yang sama.
no Norwegia Bokmål nb, nob ISO menggunakan no untuk bahasa Norwegia secara umum. (bahasa Norwegia Nynorsk berada di 'nn' di ISO dan Wikipedia.)
ksh Ripuaria tidak ada ISO ksh adalah untuk dialek Kölsch, dialek paling menonjol dari kelompok bahasa Ripuaria. Varian lainnya (mis. dialek Aachen) tidak memiliki kode ISO.
bat-smg Samogitia sgs 'bat' adalah kode ISO untuk Baltik (lainnya).
nds-nl Saxon Hilir Belanda Dialek Saxon Hilir di Belanda memiliki kode ISO sendiri. Dalam ISO, nds adalah 'Saxon Hilir', terbatas pada Jerman di Ethnologue.
roa-tara Tarantino tidak ada 'roa' adalah kode ISO untuk Roman (lainnya). Bahasa Napolitan secara umum adalah nap.
zh-classical Tionghoa Klasik lzh Seperti di atas.
fiu-vro Võro vro fiu adalah kode ISO untuk bahasa Finno-Ugrik.
cbk-zam Zamboanga Chavacano tidak ada ISO cbk adalah untuk bahasa Chavacano. Varian individual tidak memiliki kode ISO.

Ngopohiya lḕto, Wikipedia o variasi olo to delomo ortografi. Wikipedia bahasa Mandarin secara otomatis menerjemahkan lonto bahasa Mandarin modern ode 5 bentuk standar: Tiongkok Daratan wawu Singapura to delomo karakter aksara Han sederhana, wawu Taiwan, Hong Kong wolo Makau to delomo karakter aksara Han tradisional. Bahasa Belarus, bagaimanapun, memiliki Wikipedia terpisah untuk ortografi 'normatif' (be) dan Taraškievica (be-tarask).

Daputari ganapu lo Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

BahasaBahasa (lokal)WikiArtikelJumulaBiloli'oAdminTa ohu'uwoTa ohu'uwo aktifBerkasDelomiyo
InggrisEnglishen6.853.95461.041.7001.230.448.77685547.690.521113.883920.6461259.96
CebúCebuanoceb6.117.17611.229.04335.047.5675117.83714412.18
JermanDeutschde2.927.3778.064.408245.231.6401754.404.08616.975129.48893.64
Prancisfrançaisfr2.623.63713.129.307216.426.2161464.967.44616.35572.045264.31
Swediasvenskasv2.590.7386.251.31555.231.79265916.4751.799017.64
BelandaNederlandsnl2.162.6354.642.32367.674.538311.354.2353.4202019.17
Rusiaрусскийru1.989.3167.989.841138.717.139683.607.3998.787252.782157.97
Spanyolespañoles1.967.3438.221.832160.907.897567.190.54013.6580197.8
Italiaitalianoit1.872.7978.044.188139.933.6331222.535.2037.504123.364188.9
Arab Mesirمصرىarz1.624.1502.127.67510.214.8567242.5941741.3280.46
Polandiapolskipl1.622.7093.755.03774.099.190981.319.2234.49627034.07
Tionghoa中文zh1.430.5957.759.19383.146.011643.549.1957.17367.605209.7
Jepang日本語ja1.422.5534.180.760100.933.990402.220.79312.7724.58090.76
Ukrainaукраїнськаuk1.336.8174.732.58542.996.76450757.5672.745114.56558.62
VietnamTiếng Việtvi1.294.23819.476.40771.479.88615959.6741.47026.367724.33
Waray-warayWinaraywar1.266.5542.871.3597.602.297360.18370424.25
Arabالعربيةar1.237.1558.463.60867.243.510242.600.6503.71354.042271.08
Portugisportuguêspt1.129.0505.728.67468.114.756513.099.2818.08362.761197.34
Persiaفارسیfa1.007.5845.711.51339.821.179341.325.7345.04291.284151.96
Katalancatalàca755.5121.887.91633.648.76927488.03794611.46340.04
IndonesiaBahasa Indonesiaid698.6403.871.24126.018.102491.490.4842.36855.476138.6
Serbiaсрпски / srpskisr691.4254.138.09228.013.45315376.97275138.020168.22
Korea한국어ko677.1813.258.26637.463.74630851.4501.80313.975167.04
Norwegia (Bokmål)norskno633.1301.826.25924.524.35239614.216941447.69
TurkiTürkçetr615.4783.081.80233.459.083201.599.2342.58540.661174.33
Chechnyaнохчийнce601.3701.190.90310.384.023338.579563298.38
Finlandiasuomifi576.6411.499.73522.463.72734580.1761.36076.67338.38
Ceskačeštinacs549.8791.541.79124.062.82632667.2362.139150.78
Hongariamagyarhu543.9181.557.84327.237.48825566.8751.4079.07160.76
Tatarтатарча / tatarçatt501.696788.5584.164.271652.193736.7461.73
Rumaniaromânăro464.4752.791.87216.335.34718653.568800117.508146.91
Serbo-Kroasiasrpskohrvatski / српскохрватскиsh459.9284.654.07041.893.9439217.89915410.218748.56
Basqueeuskaraeu436.823948.4439.833.67112163.263312014.22
Min Selatan閩南語 / Bân-lâm-gúzh-min-nan433.1211.069.9253.210.826463.486853216.49
MelayuBahasa Melayums383.0841.096.8656.244.45513339.06162218.41719.76
Ibraniעבריתhe358.0231.518.67638.975.677271.170.3923.25880.506269.72
EsperantoEsperantoeo356.074801.2478.780.79212225.95529218.46617.13
Armeniaհայերենhy311.9601.148.95210.039.42010145.65446412.15762.9
Uzbekoʻzbekcha / ўзбекчаuz301.0401.085.3744.511.88916138.5366633.47828.22
Denmarkdanskda301.031948.61611.786.82126485.029633257.5
Bulgariaбългарскиbg299.630674.85812.278.91923346.7016691328.53
WalesCymraegcy280.804489.29712.890.6491691.12910511.37214.52
Inggris SederhanaSimple Englishsimple254.161830.8099.629.918181.477.0701.2933659.67
Slowakiaslovenčinask249.448574.7787.860.33111252.406455023.26
Estoniaeestiet246.104580.4276.677.38834195.18847772021.23
Belarusбеларускаяbe244.347695.7464.795.76010143.6272443.29323.52
Azerbaijan Selatanتۆرکجهazb243.577577.5771.561.356451.136913375.08
YunaniΕλληνικάel236.762687.51910.637.72422427.37190819.01656.08
Kazakhқазақшаkk236.495636.3983.354.33616158.30422511.18415.07
MinangkabauMinangkabaumin227.668471.3153.153.687519.574431787.66
Kroasiahrvatskihr221.254470.6366.976.37514316.02846521.93918.83
Lituavilietuviųlt217.198538.0407.316.7259188.98729627.29729.67
Galiciagalegogl212.233522.8426.787.3386147.1002403327.81
Urduاردوur207.9771.100.8356.282.1178182.14626512.629105.18
Azerbaijanazərbaycancaaz200.718573.1497.690.77516294.38755115.00646.2
Sloveniaslovenščinasl185.965472.8726.238.82422234.0982658.53031.4
Georgiaქართულიka173.559487.2494.670.6976161.91122815.85731.31
Norwegia (Nynorsk)norsk nynorsknn170.075387.6653.551.37316137.1441141314.99
Tamilதமிழ்ta166.561567.1154.038.89832234.5912678.38341.19
Thaiไทยth165.6381.097.35511.612.68517480.2311.39421.018334.84
Hindiहिन्दीhi162.8291.331.0606.158.5367820.6909124.456238.16
Bengaliবাংলাbn155.3931.258.2227.484.00814462.21794918.733299.59
Makedoniaмакедонскиmk145.342565.6035.222.40712117.6792099.21577.2
Kanton粵語zh-yue142.201318.0212.154.70012276.7042732.85310.36
LatinLatinala139.181283.7263.832.26617182.745156014.57
Asturiaasturianuast136.358240.6964.207.6318125.646100010.24
Latvilatviešulv128.585518.9164.083.75314124.12325026.63572.52
AfrikaansAfrikaansaf117.830395.7052.680.70313178.0411839.73337.68
Tajikтоҷикӣtg113.370276.0851.405.065650.3838151910.48
Myanmarမြန်မာဘာသာmy108.004243.752838.7994121.7321302.9075.44
Albaniashqipsq98.450298.7012.672.45010164.2692013.90237.02
Teluguతెలుగుte97.753359.8874.229.68811130.43723514.67584.51
MalagasiMalagasymg97.576250.5861.079.592333.58437310.59
Marathiमराठीmr97.182314.4052.445.26810164.01516210.50938.86
Bosniabosanskibs93.671373.2193.619.9089162.7631485.53286.38
Ositanoccitanoc89.770164.0682.430.821455.3889183110.15
Belarus (Taraškievica)беларуская (тарашкевіца)be-tarask87.042252.1952.519.545486.4691092.12135.97
Bretonbrezhonegbr86.564157.2082.104.778580.087922.7248.92
Malayalamമലയാളംml85.768525.2774.011.11914181.9932897.239200.52
Jerman HilirPlattdüütschnds85.053176.5891.020.562454.8284706.69
SwahiliKiswahilisw82.110176.7141.341.1141468.2781492.29110.07
Kirgizкыргызчаky78.894110.121482.906240.889752.6800.69
Kurdi (Kurmanji)kurdîku78.061242.8251.782.751370.5278856132.71
Lombardialombardlmo74.147148.3281.275.892444.455524.4218.61
JawaJawajv73.946184.4181.688.066563.068875.45220.43
Punjab Baratپنجابیpnb72.865132.774665.481238.59946313.39
Nepalनेपाल भाषाnew72.354164.945867.579228.2551408.61
Kreol HaitiKreyòl ayisyenht69.70388.848848.104233.5763600.72
Venesiavènetovec69.296142.1201.172.573536.653417249.11
PiemontePiemontèispms68.883104.593871.902428.272382.0692.24
Kurdi (Sorani)کوردیckb67.392234.2461.249.715763.5451402.84032.7
Bashkirбашҡортсаba63.717183.3861.275.355541.893611.50524.53
LuksemburgLëtzebuergeschlb63.539138.4072.524.995662.484722.42025.33
SundaSundasu61.75398.811670.300732.094435342.44
IrlandiaGaeilgega60.458105.6061.224.152761.926691.1356.46
Islandiaíslenskais58.673152.6591.866.3941999.4601263.33931.37
Silesiaślůnskiszl58.13674.074370.276325.5264300.38
Chuvashчӑвашлаcv56.259114.674831.653235.703545367.82
Punjab Timurਪੰਜਾਬੀpa54.645177.095760.9051050.5601081.86221.57
Frisia BaratFryskfy54.057164.8931.157.151850.142828.09629.5
IdoIdoio49.01468.3211.049.874539.2305102.38
HausaHausaha48.79575.469467.356829.62724801.85
TagalogTagalogtl47.454242.0872.116.32210142.7011211.894147.06
Aragonaragonésan46.476155.1032.193.290978.415662.80477.25
Wu吴语wuu43.91559.916319.5774103.523641320.71
ZazaZazakidiq41.93563.173530.507329.060221932.15
VolapükVolapükvo37.332154.0493.301.049236.271320209.46
ScotsScotssco34.607138.599889.7613111.1369252057.97
IgboIgboig34.27645.490178.862420.3398200.42
YorubaYorùbáyo34.17658.337583.974429.240741665
Kannadaಕನ್ನಡkn32.424140.5141.230.471487.5901402.44797.32
Nepaliनेपालीne31.247109.6321.230.621767.958891.31270.64
Mazandaranمازِرونیmzn31.23158.618221.015438.342402902.9
AlemanikAlemannischals30.52273.4001.054.6398105.8077460528.36
Gujaratગુજરાતીgu30.414129.044866.888378.78363070.65
Interlinguainterlinguaia29.64944.924668.894651.6093143.95
Tatar Krimeaqırımtatarcacrh28.33554.127229.160228.8164203.51
BayernBoarischbar27.168110.127842.709371.436541.32371.35
Sisiliasicilianuscn26.28855.916739.263345.807401.40416.79
Bishnupriya Manipuriবিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরীbpy25.08763.377893.952226.018204132.86
BaliBasa Baliban24.76548.657189.647326.77954119——
QuechuaRuna Simiqu24.04857.796672.658230.79237022.92
Mongolмонголmn23.879107.308784.743391.608961.35989.27
NavajoDiné bizaadnv22.64537.284307.555218.051167373.45
Mingreliaმარგალურიxmf21.07739.185225.675420.1103404.25
Sinhalaසිංහලsi20.970145.309689.806368.949662.983166.9
Pashtunپښتوps19.40068.085327.663333.509451.75930.31
Frisia UtaraNordfriiskfrr19.13648.056262.322420.913331.51812.47
Ossetiaиронos18.67968.572561.986325.2502715058.47
TumbukachiTumbukatum18.64938.610102.81718.862221403.05
Oriyaଓଡ଼ିଆor18.36980.953537.948636.9754617577.14
Sindhiسنڌيsd17.80661.133277.355418.8533015126.86
Yakutсаха тылаsah17.68052.524408.880325.766331.76530.24
Bikol PusatBikol Centralbcl17.46444.892276.131424.9585386515.17
Samogitiažemaitėškabat-smg17.22929.937360.808426.607281096.56
Min Dong閩東語 / Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄cdo16.53033.203101.555422.1852303.11
Gaelik SkotlandiaGàidhliggd15.98032.289576.438528.8732529018.6
BugisBasa Ugibug15.84320.134202.820113.7931900.74
Yiddiייִדישyi15.45844.179593.364353.276411.05946.37
IlokoIlokanoilo15.38670.384401.353217.95923072.86
Amharአማርኛam15.37746.550380.824148.076471.78433.62
LimburgLimburgsli14.96667.390464.508729.8303062384.58
NapolitanNapulitanonap14.88524.055668.340331.0192628810.54
GorontaloBahasa Hulontalogor14.76722.95656.41415.952210——
Faroeføroysktfo14.11440.924380.260330.75439033.53
Maithiliमैथिलीmai14.10843.108262.314514.5441912025.71
Sorbia Huluhornjoserbscehsb13.93635.635383.338425.5902512926.08
BanyumasanBasa Banyumasanmap-bms13.93430.407220.318117.4111946110.13
Shanၽႃႇသႃႇတႆး shn13.62732.13464.46224.6962172——
Assamঅসমীয়াas13.52895.256425.845641.841891.909163.17
Tionghoa Klasik文言zh-classical13.460109.217407.2247103.779590188.71
Emilia-Romagnaemiliàn e rumagnòleml13.06035.382156.959327.000242.74812.96
AcehAcèhace12.97827.787150.910328.6953407.07
InterlingueInterlingueie12.72616.765159.344120.4582800.96
Walloonwalonwa12.38729.318406.174425.1972365725.88
Sanskertaसंस्कृतम्sa12.19976.633486.956340.59041445177.28
Armenia BaratԱրեւմտահայերէնhyw11.76025.756220.561310.956340——
ShonachiShonasn11.43720.374111.134118.1561503.33
ZuluisiZuluzu11.37925.313108.206121.5554106.41
Mari Padang Rumputолык марийmhr11.35730.378198.235214.87418018.3
Santaliᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤsat11.34324.098147.94338.145350——
LiguriaLigurelij11.26427.412248.244716.979311118.61
Hindi FijiFiji Hindihif11.13348.957311.959334.2274519273.55
BanjarBanjarbjn10.76531.91096.764314.94633211.7
Khmerភាសាខ្មែរkm10.53435.061309.062443.2946889047.79
Mari Bukitкырык марыmrj10.43220.164105.948111.173904.57
Hakka客家語/Hak-kâ-ngîhak10.26319.648128.736133.4132205.48
KapampanganKapampanganpam9.72722.617306.362221.7542639923.79
Tarantinotarandíneroa-tara9.48718.870149.696311.912101557.76
Rusynрусиньскыйrue9.12520.250145.836130.688388710.7
Bhojpuriभोजपुरीbh8.72277.293771.997235.8484254617.34
Sotho UtaraSesotho sa Leboanso8.61211.00351.13217.072800.36
Korsikacorsuco8.17917.276393.327223.40934028.16
SomaliSoomaaligaso8.03825.321265.070138.41766048.4
Flandria BaratWest-Vlamsvls8.01222.073316.915527.6062047644.22
Saxon Hilir BelandaNedersaksiesnds-nl7.92821.673328.871629.5382856745.61
MāoriMāorimi7.92315.233164.749219.6552109.21
Sami Utaradavvisámegiellase7.89421.032303.374529.90123039.95
Erzyaэрзяньmyv7.87730.247150.513413.44318040.13
Sardiniasardusc7.59317.195183.895425.4213115717.1
KinyarwandaIkinyarwandarw7.41215.397107.516214.0676608.1
Tibetབོད་ཡིགbo7.09718.817143.351130.76720020.78
Kernowekkernowekkw7.06814.604217.411316.23624616.92
KarakalpakQaraqalpaqshakaa7.06117.42588.817512.721442910.98
Gilakiگیلکیglk7.01615.34068.912416.404198006.32
Vepsvepsän kel’vep6.98035.845169.594116.37922080.91
TurkmenTürkmençetk6.87316.930255.047329.3382034032.26
KabyleTaqbaylitkab6.83016.695109.877114.27223013.73
ManxGaelggv6.76028.694334.674320.68824179122.79
Gan贛語gan6.73034.237398.932246.3722040194.65
Võrovõrofiu-vro6.67712.709180.919414.828205011.62
MaltaMaltimt6.65322.007309.172423.6414072374.83
ZeelandZeêuwszea6.34712.225147.666313.85727110.36
Abkhazаԥсшәаab6.24426.225141.424221.09329955.22
Uighurئۇيغۇرچە / Uyghurcheug6.01715.701159.194122.73223026.26
Mokshaмокшеньmdf5.81419.03184.291310.03414022.89
Arpitanarpetanfrp5.78317.256225.900217.14926051.53
GuaraniAvañe'ẽgn5.75913.605131.406219.61823017.93
PicardiaPicardpcd5.74911.03973.307318.42421505.62
Udmurtудмуртudm5.70319.394127.343215.60021937.84
Komiкомиkv5.53118.252143.856115.06521041.69
Kasubiakaszëbsczicsb5.4628.800188.559317.3851908
Kashmirकॉशुर / کٲشُرks5.32114.64392.314211.4292113——
AymaraAymar aruay5.1748.872100.149117.3502305.77
NormanNouormandnrm4.98010.580220.458213.75314026.35
Inggris KunoÆngliscang4.48118.678215.9561128.26242299116.06
Lezgiaлезгиlez4.40214.28295.668311.285171033.74
Karelia Olonetslivvinkarjalaolo4.39512.66236.16527.352140——
NahuatlNāhuatlnah4.31513.365521.256322.83114168171.56
Lingua Franca NovaLingua Franca Novalfn4.2686.82140.035113.098300——
MirandaMirandésmwl4.26210.674103.915113.72818022.03
Friulifurlanfur4.2029.582175.370214.9472531830
PapiamentoPapiamentupap4.1219.039130.890515.35224020.62
Frisia SaterlandSeelterskstq4.11910.834123.057413.7911042930.19
TwiTwitw4.0287.603124.192216.11635012.87
Laosລາວlo3.94013.653108.107519.496262248.12
Lingalalingálaln3.86510.285128.964513.577173234.6
Romanshrumantschrm3.7749.674166.010320.928194841.94
LadinoLadinolad3.71213.297212.895422.0631623106.75
Extremaduraestremeñuext3.7068.565131.028218.06422026.3
Konkaniगोंयची कोंकणी / Gõychi Konknnigom3.5959.480212.440410.46715060.05
Doteliडोटेलीdty3.54720.956241.73136.883153——
Tuvaтыва дылtyv3.54412.93647.92219.60414026.02
Avarаварav3.53017.16491.623215.48920079.63
Komi-Permyakперем комиkoi3.46312.46362.13218.93010033.67
Sorbia Hilirdolnoserbskidsb3.40111.328145.106119.15527069.59
ChavacanoChavacano de Zamboangacbk-zam3.2188.405114.956114.93517035.53
LugandaLugandalg3.1047.11934.56228.9764008.12
Divehiދިވެހިބަސްdv3.10012.007133.586325.8042492891.85
RipuariaRipoarischksh2.98610.6981.608.775323.2921601003.11
ZhuangVahcuenghza2.9635.42842.165211.1901505.38
Buryatбуряадbxr2.83111.21172.748215.87113956.86
GagauzGagauzgag2.8036.65269.460114.83216019.69
Jerman PalatinatePälzischpfl2.7606.96991.094412.26717030.4
HawaiiHawaiʻihaw2.6065.75798.416117.90724024.99
PangasinanPangasinanpag2.5856.64277.68118.68211028.81
Paliपालिpi2.5564.669102.30017.6049114.97
FulaFulfuldeff2.4047.79045.67039.754500——
Tuluತುಳುtcy2.33612.624131.72236.5532613——
IngushгӀалгӀайinh2.19414.33766.21424.7211935——
Karachay-Balkarкъарачай-малкъарkrc2.12714.673110.322110.804130261.59
XhosaisiXhosaxh2.0745.14437.182113.69421015.84
AtikamekwAtikamekwatj2.0493.20815.85154.848100——
Tongalea faka-Tongato2.0145.49143.410211.070101223.56
Jerman PennsylvaniaDeitschpdc2.0105.945106.128134.14419068.42
Aramܐܪܡܝܐarc1.9066.55096.609221.33714087.56
OromiaOromooom1.8395.16143.351111.52227027.41
KikuyuGĩkũyũki1.7753.46721.88019.2111305.73
Kalmykхальмгxal1.75412.09890.415110.383120259.92
TswanaSetswanatn1.7325.57537.104110.72420432.77
Patois JamaikaPatoisjam1.7163.09422.00119.4031004.59
KabiyeKabɩyɛkbp1.7123.43818.24224.893140——
WolofWolofwo1.6985.470106.134215.73120095.75
NovialNovialnov1.6644.588179.237212.317120120.63
Kabardiaадыгэбзэkbd1.6407.08847.792210.37413074.41
BislamaBislamabi1.4603.40943.268113.820200——
Arumaniaarmãneashtiroa-rup1.3904.561208.347214.475170237.73
Tok PisinTok Pisintpi1.3815.81687.726114.162150155.56
Tetumtetuntet1.3653.90568.270210.08813060.54
Lojbanla .lojban.jbo1.3345.781112.602117.300160216.45
KongoKongokg1.3213.54245.735111.38912036.5
FijiNa Vosa Vakavitifj1.2963.68335.92619.573110——
Lakлаккуlbe1.27115.65052.07818.75490425.9
Slavonik Gerejawi Kunoсловѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟcu1.2345.73485.106226.310240197.38
Tahitireo tahitity1.2223.02153.55717.78511038.42
SamoaGagana Samoasm1.1553.50543.640110.86711051.54
SranantongoSranantongosrn1.1212.71339.70518.08217029.52
Latgalialatgaļultg1.0813.35636.70617.75312048.44
CherokeeᏣᎳᎩchr1.0684.19749.107126.548250100.43
ChichewaChi-Chewany1.0304.71742.207310.970160——
SesothoSesothost1.0104.62430.535111.022430——
SwatiSiSwatiss9512.97240.47239.034200——
NorfukNorfuk / Pitkernpih9183.38844.934112.24280——
Eweeʋegbeee9073.97457.165215.208360——
Gotik𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺got9003.77346.929120.354160——
Bambarabamanankanbm8293.29741.395111.429140——
Romaniromani čhibrmy7832.91854.127118.141180137.91
TsongaXitsongats7753.95538.124210.678120——
VendaTshivendave7752.32320.47118.315160——
CheyenneTsetsêhestâhesechy7142.26525.011112.32111052.11
Kirundiikirundirn6542.58924.704110.192140——
InupiaqIñupiatunik5932.84539.76019.173130——
Adygheадыгабзэady5594.04814.91017.835160——
ChamorroChamoruch5562.53524.102116.444210——
Yunani PontusΠοντιακάpnt5002.08335.639110.93390——
Inuktitutᐃᓄᒃᑎᑐᑦ / inuktitutiu4042.93347.430221.585280——
SangoSängösg3292.02921.13826.943120——
DinkaThuɔŋjäŋdin3271.1348.79416.627160——
Tigrinyaትግርኛti3042.93424.82819.942150——
Dzongkhaཇོང་ཁdz2783.56232.763111.084350——
Greenlandkalaallisutkl2422.30475.283313.9961402372.25
CreeNēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣcr122.30439.969220.136190——
NdongaOshiwambong84425.92712.39010——
ChoctawChahta anumpacho62004.22011.81420——
KuanyamaKwanyamakj41133.54811.38220——
MarshallEbonmh42054.21212.14620——
Hiri MotuHiri Motuho31283.78611.58020——
Sichuan Yiꆇꉙii318811.65312.03510——
Luri Utaraلۊری شومالیlrc1238140.06915.0413033056872.53
MuskogeeMvskokemus11143.60312.35320——
NauruDorerin Naoerona01.81189.991112.08640Tilayadu noolo
Akanakak01.71229.882113.69260——
AfarQafár afaa05114.69114.06920——
HereroOtsihererohz01754.48313.76630——
Kanurikanurikr01614.64115.47030——

Referensi[boli'a | boli'a bungo]

  1. 1,0 1,1 List of Wikipedias – Meta
  2. "Wikipedia Statistics - Bot article creations only". stats.wikimedia.org. Diakses tanggal 3 Juli 2019. 
  3. "ISO 639 code tables". www.sil.org. Diakses tanggal 9 Maret 2018.