Daputari lo nga'amila Wikipedia

Lonto Wikipedia, ensiklopedia pereyi bahasa Hulontalo
Daputari lo nga'amila Wikipedia

Botiya Daputari lo nga'amila Wikipedia to delomo tililahepo lo bahasa sambe hulalo Oktober 2020. Artikel Wikipedia ma pilohutu to 314 bahasa, 304 bahasa u aktif wawu 10 hileutaliyo.[1] Daputari botiya silusungi bolu-boluta monto Wikipedia u ngohuntuwa da'a artikelliyo sambe u ngo'idi da'a. Timi'idu moboli'a jumula lo artikel, moboli'a olo posisi lo Wikipedia boyito to lenggota lo daputari secara otomatis. U to lenggota bungaliyo Wikipedia bahasa Enggeleti sabu ngohuntuwa ta hipolulade tēto. 10 (mopulu) Wikipedia to lenggota tibawa da'a ma hile'utaliyo sabu bo ngo'idi ta hipolulade, odito olo artikelliyo ja sambe mopulu lo artikel.

Kode edisi Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

Loladu 60.058.958 artikel to delomo timi'idu edisi bahasa (sambe 6 Desember 2022);[1] ngohuntuwa da'a artikel to bahasa Swedia, Cebú, wawu Waray-waray pilohutu lo Lsjbot.[2]

  English (11%)
  Cebuano (10.2%)
  German (4.6%)
  Swedish (4.3%)
  French (4.1%)
  Dutch (3.5%)
  Russian (3.1%)
  Spanish (3%)
  Italian (3%)
  Egyptian Arabic (2.7%)
  Polish (2.6%)
  Japanese (2.3%)
  Chinese (2.2%)
  Vietnamese (2.1%)
  Lainnya (41.3%)

Timi'idu Wikipedia woluwo kodeliyo, u hepomake lowali subdomain to tibawa lo wikipedia.or. Wumbuta timi'idu bahasa bilolutaliyo lodudu'a kode boyito. Kode boyito lowali kode lo bahasa tuwawu lonto ISO 639-1 wawu ISO 639-3, wawu putusani lo kode bahasa botiya ma tilantumayi lo tinepo tag bahasa IETF. Wikipedia olo o variasi dadasari to'u wololo timongoliyo molayadu dialek wawu varian, humaya mayi Wikipedia bahasa Enggeleti tuwo-tuwoto ngotayade da'a varietas bahasa Enggeleti modern (Enggeleti Amerika, Enggeleti Britania, Enggeleti India, Enggeleti Afrika Selatan, wawu uwewoliyo ma'o.), dabo ja wayitiyo bahasa u wuwumbuta odelo bahasa Scots meyalo bahasa Enggeleti Kuno, sababu u duluwo boyito woluwo Wikipedia lohihilawo. Wikipedia bahasa Spanyol wayitiyo Kastilia Semenanjung wawu Spanyol Amerika Latin; Wikipedia bahasa Melayu wayitiyo ngohuntuwa lembo'a lo bahasa Melayu; odito olo uwewoliyo.

Hihede lo pemetaan ISO wawu kode Wikipedia:

Kode WP Nama edisi WP Kode ISO 639 untuk bahasa ini Catatan
sq Albania 'sq' adalah kode ISO untuk bahasa makro Albania, yang mencakup empat bahasa individu.
als Alemanik 'gsw' untuk bahasa Jerman Swiss, Jerman Alemanik, dan Alsatia; 'gct' untuk dialek Colonia Tovar; 'swg' untuk bahasa Jerman Swabia, dan 'wae' untuk bahasa Jerman Walser 'als' sebenarnya adalah kode ISO untuk Albania Tosk.[3]
roa-rup Arumania rup 'roa' adalah kode ISO untuk Romance (lainnya).
map-bms Banyumasan 'map' adalah kode ISO untuk bahasa Austronesia (lainnya).
bh Bihari Kode kolektif ISO 'bih' adalah bahasa makro yang mencakup bahasa Bhojpuri (bho), Maithili (mai), Magahi (mag), dan sembilan lainnya.[4] Wikipedia bahasa Bihari mengecualikan bahasa Maithili (mai) dan Hindi Fiji (hif) yang ada sebagai Wikipedia independen.
simple Inggris Sederhana tidak ada
zh-yue Kanton yue zh adalah kode ISO 639-1 untuk bahasa Tionghoa secara umum.
ms Melayu Kode kolektif ISO 'ms' adalah bahasa makro yang mencakup lebih dari 30 bahasa dan dialek individu. Namun, wiki tidak termasuk bahasa Indonesia karena Wikipedia bahasa Indonesia (id) ada secara mandiri.
zh-min-nan Minnan nan Sama seperti bahasa "zh". Tidak ditulis dalam aksara Han, tetapi menggunakan Pe̍h-ōe-jī atau romanisasi yang diturunkan. hak melakukan hal yang sama.
no Norwegia Bokmål nb, nob ISO menggunakan no untuk bahasa Norwegia secara umum. (bahasa Norwegia Nynorsk berada di 'nn' di ISO dan Wikipedia.)
ksh Ripuaria tidak ada ISO ksh adalah untuk dialek Kölsch, dialek paling menonjol dari kelompok bahasa Ripuaria. Varian lainnya (mis. dialek Aachen) tidak memiliki kode ISO.
bat-smg Samogitia sgs 'bat' adalah kode ISO untuk Baltik (lainnya).
nds-nl Saxon Hilir Belanda Dialek Saxon Hilir di Belanda memiliki kode ISO sendiri. Dalam ISO, nds adalah 'Saxon Hilir', terbatas pada Jerman di Ethnologue.
roa-tara Tarantino tidak ada 'roa' adalah kode ISO untuk Roman (lainnya). Bahasa Napolitan secara umum adalah nap.
zh-classical Tionghoa Klasik lzh Seperti di atas.
fiu-vro Võro vro fiu adalah kode ISO untuk bahasa Finno-Ugrik.
cbk-zam Zamboanga Chavacano tidak ada ISO cbk adalah untuk bahasa Chavacano. Varian individual tidak memiliki kode ISO.

Ngopohiya lḕto, Wikipedia o variasi olo to delomo ortografi. Wikipedia bahasa Mandarin secara otomatis menerjemahkan lonto bahasa Mandarin modern ode 5 bentuk standar: Tiongkok Daratan wawu Singapura to delomo karakter aksara Han sederhana, wawu Taiwan, Hong Kong wolo Makau to delomo karakter aksara Han tradisional. Bahasa Belarus, bagaimanapun, memiliki Wikipedia terpisah untuk ortografi 'normatif' (be) dan Taraškievica (be-tarask).

Daputari ganapu lo Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

BahasaBahasa (lokal)WikiArtikelJumulaBiloli'oAdminTa ohu'uwoTa ohu'uwo aktifBerkasDelomiyo
InggrisEnglishen6.584.45357.060.2481.121.227.4171.01444.616.130121.525893.5851154.75
CebúCebuanoceb6.125.22211.232.57134.890.490696.99317302.16
JermanDeutschde2.749.4317.589.925227.115.2871874.042.87717.516128.44092.75
Swediasvenskasv2.557.0466.141.45451.520.18966844.9752.381016.48
Prancisfrançaisfr2.476.48712.309.750198.813.2371584.529.21918.13669.283254.64
BelandaNederlandsnl2.108.8334.494.33163.241.556351.244.4273.7222018.01
Rusiaрусскийru1.874.2897.528.956126.804.093743.292.64110.544240.532153.3
Spanyolespañoles1.821.7667.783.160147.301.412636.709.78714.6400202.66
Italiaitalianoit1.784.9317.583.215130.542.5361192.321.4838.237135.099181.66
Arab Mesirمصرىarz1.613.7162.050.0607.450.1797196.7862061.4810.27
Polandiapolskipl1.545.5893.560.41668.732.663991.206.1384.27226132.81
Jepang日本語ja1.353.4053.996.08892.575.195412.007.58814.71621.97088.33
Tionghoa中文zh1.321.9437.228.78274.631.288683.290.2798.41761.766206.13
VietnamTiếng Việtvi1.279.04619.392.78669.334.65819890.2171.87124.760717.06
Waray-warayWinaraywar1.266.0042.881.8816.292.360353.82775423.56
Ukrainaукраїнськаuk1.209.1384.205.96837.662.84047658.3263.293110.68455.01
Arabالعربيةar1.196.0677.929.94559.928.973192.348.9945.01250.920239.54
Portugisportuguêspt1.096.4035.448.90964.679.145522.842.2938.72358.436187.07
Persiaفارسیfa940.5345.405.61735.990.955341.171.6965.41283.172150.06
Katalancatalàca716.7801.788.48830.966.88929435.8241.63316.03638.71
Serbiaсрпски / srpskisr666.0344.003.96725.377.27119316.63180937.341159.19
IndonesiaBahasa Indonesiaid633.8623.374.37222.225.399441.369.9823.01947.364123.12
Korea한국어ko615.3662.781.69833.677.24327764.0051.73612.833150.04
Norwegia (Bokmål)norskno602.7891.715.89723.104.25844567.8321.319445.91
Finlandiasuomifi543.1941.425.39521.022.26033529.8371.77471.99238.9
TurkiTürkçetr530.1882.444.01528.840.628241.449.7392.98638.030153.76
Hongariamagyarhu516.5951.480.64625.514.25024518.9361.7178.61260.01
Ceskačeštinacs514.7791.434.05522.149.15630599.0722.441149.25
Chechnyaнохчийнce502.932930.8648.821.315331.907733196.86
Serbo-Kroasiasrpskohrvatski / српскохрватскиsh457.4084.645.89741.327.8186179.68621210.252745.9
Tatarтатарча/tatarçatt440.450590.4403.637.185644.5141136.1730.71
Rumaniaromânăro435.3232.641.23115.278.29317601.207971116.625148.53
Min SelatanBân-lâm-gúzh-min-nan431.9791.065.5793.150.693655.3221053356.36
Basqueeuskaraeu402.258839.9229.090.52612142.287608012.81
MelayuBahasa Melayums362.0351.047.3255.714.73415304.43465719.53319.55
EsperantoEsperantoeo327.795731.9967.801.25116203.31337712.46716.2
Ibraniעבריתhe327.1081.379.41535.125.730301.032.5372.96575.085263.53
Armeniaհայերենhy293.947993.2558.550.33111127.13139711.45748.72
Denmarkdanskda287.366915.48311.319.34825443.097768059.07
Bulgariaбългарскиbg286.370637.68111.585.33925316.87481449427.34
WalesCymraegcy278.002428.94811.575.8191676.35014611.2837.96
Slowakiaslovenčinask242.905553.2327.479.57910226.168610022.07
Azerbaijan Selatanتۆرکجهazb242.654573.5691.534.504539.7191142544.98
Kazakhқазақшаkk232.546592.9583.102.62316124.67634310.54112.57
Estoniaeestiet231.952547.6556.253.22934172.22664976721.15
Belarusбеларускаяbe226.038656.6924.283.08511124.2993043.26923.67
MinangkabauMinangkabaumin225.968386.3622.497.968516.634631773.26
Inggris SederhanaSimple Englishsimple223.654726.2458.549.872181.253.2091.0253659.45
YunaniΕλληνικάel215.451638.9249.787.12922377.7991.00018.63559.18
Kroasiahrvatskihr213.358446.6326.527.68511283.10553821.16617.47
Uzbekoʻzbekcha/ўзбекчаuz212.020779.6873.429.2492086.4481.4302.29931.53
Lituavilietuviųlt205.825504.9276.793.23710169.74436124.09528.41
Galiciagalegogl191.765482.0596.241.2758131.06529231329.67
Azerbaijanazərbaycancaaz190.230518.7586.775.81815258.86373320.18738.96
Urduاردوur181.7501.016.0305.229.70211154.83031913.048108.45
Sloveniaslovenščinasl178.697443.7005.835.52522216.6904118.32228.92
Georgiaქართულიka164.661464.7394.437.3576145.82128914.94731.71
Norwegia (Nynorsk)norsk nynorsknn163.554374.4693.439.31914124.0571591615.27
Hindiहिन्दीhi154.0291.213.9645.700.5316728.7001.2183.691222.36
Thaiไทยth151.557995.10310.449.05215437.4021.07226.383325.29
Tamilதமிழ்ta150.072473.6853.604.98531212.2493827.66635.39
LatinLatinala137.337276.8423.726.82221161.926166013.89
Makedoniaмакедонскиmk131.918529.3314.881.84912105.4452248.68583.7
Bengaliবাংলাbn131.2521.010.5546.242.36113398.6081.02916.091277.24
Asturiaasturianuast130.975230.3243.756.99911109.57912109.39
Kanton粵語zh-yue129.141290.5551.920.83713248.4652742.63310.33
Latvilatviešulv117.095475.2603.730.42013110.43433325.83573.44
Tajikтоҷикӣtg108.555264.7381.324.066637.2989948510.35
AfrikaansAfrikaansaf106.061375.9252.538.41516156.1991879.63543.72
Myanmarမြန်မာဘာသာmy104.033221.262768.8404106.4591252.9624.41
MalagasiMalagasymg95.140245.6421.050.075329.56255310.7
Bosniabosanskibs90.888368.6863.455.6959147.4151855.47987.56
Marathiमराठीmr88.246293.3052.208.81510148.77319319.14140.66
Ositanoccitanoc87.917157.4702.341.250449.4731069379.31
Albaniashqipsq87.001267.3442.494.97711146.7502724.73240.1
Jerman HilirPlattdüütschnds84.090163.445992.343449.8535305.41
Kirgizкыргызчаky80.740110.696429.893334.301822.6870.53
Belarus (Taraškievica)беларуская (тарашкевіца)be-tarask80.367230.0422.344.810477.7771461.91935.35
Malayalamമലയാളംml80.187494.6673.766.36115166.3962377.004203.43
Teluguతెలుగుte79.900315.4013.726.03713117.08723014.786102.63
Bretonbrezhonegbr76.197146.3742.026.233671.758975.32111.74
SwahiliKiswahilisw75.474155.1201.255.8411457.1222042.2779.02
Nepalनेपाल भाषाnew72.354196.957861.035225.53516012.97
JawaJawajv72.196181.1751.614.966555.297955.43220.31
Venesiavènetovec69.055140.7221.103.850532.747607248.45
Kreol HaitiKreyòl ayisyenht68.25883.335817.488329.3428300.48
Punjab Baratپنجابیpnb66.538115.268611.147233.398621482.84
PiemontePiemontèispms66.430101.608859.028425.737592.0692.37
SundaSundasu61.33397.544630.488728.954615452.25
LuksemburgLëtzebuergeschlb61.292132.7832.402.297556.198862.38124.61
Bashkirбашҡортсаba61.069172.1481.198.292736.394921.46423.03
Kurdi (Kurmanji)kurdîku58.466115.0041.125.391353.2421045649.15
IrlandiaGaeilgega57.91597.9061.117.592753.8881331.1725.44
Lombardialombardlmo56.620126.1531.141.710538.747624.43613.65
Silesiaślůnskiszl56.02069.387349.564322.2964500.29
Islandiaíslenskais55.201143.4351.781.7291988.5401563.22331.74
Chuvashчӑвашлаcv50.31699.994773.507231.876545377.54
Frisia BaratFryskfy49.927152.4721.098.927844.337827.60530.4
Kurdi (Sorani)کوردیckb44.401190.6001.013.129753.3831621.71857.63
TagalogTagalogtl43.682235.8561.981.70411127.0811461.897162.62
Aragonaragonésan43.212130.9461.875.060669.974841.51559.03
Wu吴语wuu42.60156.370299.315480.327571320.55
ZazaZazakidiq40.17360.682489.411325.526301992.1
ScotsScotssco40.039146.173867.392498.1979867141.7
Punjab Timurਪੰਜਾਬੀpa39.203136.964622.638943.474891.73328.27
IdoIdoio35.31752.0701.002.777534.3645904.33
VolapükVolapükvo32.572148.5923.278.977232.897310279.98
YorubaYorùbáyo31.89355.620557.996325.563611665.55
Nepaliनेपालीne31.024103.2761.100.735660.106971.28657.81
Gujaratગુજરાતીgu30.014119.893833.484371.01483062.34
AlemanikAlemannischals29.42071.2441.024.057994.5328657629.05
Kannadaಕನ್ನಡkn29.246132.6261.133.606478.3112752.632106.8
Interlinguainterlinguaia27.08741.409649.447645.6463644.38
BayernBoarischbar26.883108.909833.380364.710671.32071.24
Sisiliasicilianuscn26.23055.737734.607542.061471.40716.68
Bishnupriya Manipuriবিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরীbpy25.08563.278890.613323.832154532.63
QuechuaRuna Simiqu23.08556.018650.799227.70638023.64
Tatar Krimeaqırımtatarcacrh21.84342.250182.107218.4363203.76
Mongolмонголmn21.65698.641718.368380.4151021.37792.03
NavajoDiné bizaadnv20.78735.035297.745215.562167203.99
Mingreliaმარგალურიxmf19.77236.738191.158317.5643703.83
HausaHausaha19.73135.289193.298520.16612603.41
Sinhalaසිංහලsi18.29283.155533.245360.264863.10780.63
Samogitiažemaitėškabat-smg17.14129.243356.971524.511261096.08
BaliBasa Baliban17.02434.119135.93836.05938116——
Pashtunپښتوps16.75056.881288.739128.662551.73529.14
Ossetiaиронos16.57961.077528.280323.0223315862.31
Frisia UtaraNordfriiskfrr16.39742.100237.078418.420211.33913.84
Oriyaଓଡ଼ିଆor16.20273.033469.604631.9506116679.11
Yakutсаха тылаsah15.94348.408391.034322.723541.76533.5
Gaelik SkotlandiaGàidhliggd15.85732.172571.554626.1254334718.81
Bugisᨅᨔ ᨕᨘᨁᨗbug15.72919.982201.671112.4921100.74
Min Dong閩東語 / Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄cdo15.58031.42496.239419.3532603.17
Yiddiייִדישyi15.45044.334582.445346.508541.06245.92
IlokoIlokanoilo15.36570.232397.735216.46531072.21
Sindhiسنڌيsd15.30756.370241.335416.2254314530.81
Amharአማርኛam15.07145.962373.071240.739541.76634.1
NapolitanNapulitanonap14.76123.791665.514328.2182428410.47
LimburgLimburgsli14.05465.977456.681727.0293862394.48
Sorbia Huluhornjoserbscehsb13.85435.434379.666423.4753212926
Faroeføroysktfo13.85240.388369.876327.53039033.61
BanyumasanBasa Banyumasanmap-bms13.78930.272213.518115.1821646210.08
GorontaloBahasa Hulontalogor13.73321.48751.71924.276190——
Maithiliमैथिलीmai13.72039.723230.447512.1792811420.84
Mazandaranمازِرونیmzn13.49030.567167.757331.270402638.79
IgboIgboig13.42520.308108.482514.8714001.4
Emilia-Romagnaemiliàn e rumagnòleml13.02135.127153.598323.899352.74212.6
Bikol PusatBikol Centralbcl12.94735.960242.513220.3624686521.31
AcehAcèhace12.72326.715144.565324.7923506.54
Shanၽႃႇသႃႇတႆး shn12.27828.52157.29423.4651261——
Tionghoa Klasik文言zh-classical11.92599.025385.594695.946570207.73
Sanskertaसंस्कृतम्sa11.80371.277472.261436.29298445168.23
Walloonwalonwa11.65827.493391.085422.6932562026.24
InterlingueInterlingueie11.44215.328153.122217.3762501.15
LiguriaLigurelij11.07026.788236.397814.85637817.79
Assamঅসমীয়াas10.84774.820339.644535.709921.738157.9
ZuluisiZuluzu10.72924.30897.969118.1873006.46
Mari Padang Rumputолык марийmhr10.59027.689188.136113.39426017.71
Mari Bukitкырык марыmrj10.42618.903101.349110.1391703.54
Armenia BaratԱրեւմտահայերէնhyw10.37321.967196.90957.840320——
Hindi FijiFiji Hindihif10.29043.021274.968330.3173219264.67
BanjarBanjarbjn10.03828.28183.888213.0833719.8
Hakka客家語/Hak-kâ-ngîhak10.00919.032124.395130.8833305.31
Khmerភាសាខ្មែរkm9.79133.658288.596537.384671.03650.95
ShonachiShonasn9.43217.986101.907115.9412904.66
Tarantinotarandíneroa-tara9.30817.765141.064210.985152886.55
KapampanganKapampanganpam8.85021.438296.101219.7381840327.94
SomaliSoomaaligaso8.73926.275244.447133.27882037.46
Sotho UtaraSesotho sa Leboanso8.53310.80450.04016.0411300.33
Rusynрусиньскыйrue8.48518.012132.995126.21127879.31
Bhojpuriभोजपुरीbh8.12170.260726.888230.6864753605.72
TumbukachiTumbukatum8.10012.09541.84227.3632080.84
Sami Utaradavvisámegiellase7.80820.866301.448626.85728040.41
Erzyaэрзяньmyv7.72626.883141.172412.06025032.29
Flandria BaratWest-Vlamsvls7.71021.437310.985525.1182148045.99
MāoriMāorimi7.69413.977160.188217.1261807.64
Santaliᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤsat7.69118.025107.32736.106290——
Saxon Hilir BelandaNedersaksiesnds-nl7.60720.460322.043626.3431857144.94
Sardiniasardusc7.35516.581178.902422.5703415016.98
NahuatlNāhuatlnah7.32819.690506.911321.0622517073.26
Vepsvepsän kel’vep6.70531.599155.099114.73526067.66
TurkmenTürkmençetk6.57916.150234.737225.4714533630.76
KabyleTaqbaylitkab6.56916.151106.906212.32923014.08
Gan贛語gan6.54433.572395.316139.2462557200.87
Gilakiگیلکیglk6.46213.96263.007314.639188086.08
Korsikacorsuco6.43415.073382.380220.41731045.74
Võrovõrofiu-vro6.38712.163177.789413.420305711.95
Kernowekkernowekkw6.20112.669202.851214.07929617.42
Abkhazаԥсшәаab6.02920.509121.120218.20526934.07
Tibetབོད་ཡིགbo5.98917.591140.195127.06725029.91
ManxGaelggv5.85822.888316.399318.60521184116.83
Arpitanarpetanfrp5.64515.798217.623215.11831044.56
Uighurئۇيغۇرچە / Uyghurcheug5.50415.144155.682220.2952915831.54
ZeelandZeêuwszea5.49910.418125.695312.3192019.65
Komiкомиkv5.49516.961140.880113.51322036.16
PicardiaPicardpcd5.47310.61869.137316.19223495.75
Udmurtудмуртudm5.45417.847122.239414.11323935.36
Kasubiakaszëbsczicsb5.4398.737186.955315.6872007.87
AymaraAymar aruay5.0288.63095.782115.6131705.7
MaltaMaltimt5.01219.169282.571520.63637748117.61
GuaraniAvañe'ẽgn5.00711.759122.320216.88418018.92
NormanNouormandnrm4.83710.378219.365212.57313027.74
Lezgiaлезгиlez4.30813.16886.963310.008181027.93
Lingua Franca NovaLingua Franca Novalfn4.1876.68938.47619.784250——
Frisia SaterlandSeelterskstq4.06810.708121.283512.7251142930.18
Karelia Olonetslivvinkarjalaolo4.00611.02433.03626.217180——
KinyarwandaIkinyarwandarw3.91210.14489.403111.54147022.37
Laosລາວlo3.90212.48997.251215.84031037.71
MirandaMirandésmwl3.88610.22998.807112.41115025.74
Inggris KunoÆngliscang3.81116.781207.5362119.33846299143.24
Friulifurlanfur3.7748.709170.956213.4742131833.56
Romanshrumantschrm3.7579.601163.421318.920255141.18
LadinoLadinolad3.60712.951210.188519.9702723108.91
Konkaniगोंयची कोंकणी / Gõychi Konknnigom3.5629.101206.59838.87613054.89
Komi-Permyakперем комиkoi3.44511.23960.38918.04610027.5
Extremaduraestremeñuext3.4207.641119.961116.35425023.91
Tuvaтыва дылtyv3.38111.46243.81418.31816021.84
Sorbia Hilirdolnoserbskidsb3.33211.214143.484117.51628071.6
Doteliडोटेलीdty3.31019.434237.81535.710153——
Avarаварav3.30315.15984.642113.68426071.94
Lingalalingálaln3.3028.622122.135412.163223236.77
ChavacanoChavacano de Zamboangacbk-zam3.1378.309112.250213.70716036.72
Divehiދިވެހިބަސްdv3.02111.221130.213323.7452393285.5
PapiamentoPapiamentupap2.9956.34794.708513.68223018.69
RipuariaRipoarischksh2.93510.5711.607.171321.6591801029.11
KarakalpakQaraqalpaqshakaa2.8486.57951.704110.633671813.49
GagauzGagauzgag2.8046.60367.957212.99824018.89
Buryatбуряадbxr2.77311.05370.147114.16324956.58
Jerman PalatinatePälzischpfl2.7416.91790.173410.9855030.26
PangasinanPangasinanpag2.5668.82773.43617.7238049.53
Paliपालिpi2.5474.642101.74126.7816114.83
Kashmirकॉशुर / کٲشُرks2.5099.31266.57929.6512110——
HawaiiHawaiʻihaw2.4695.55496.714115.43719027.19
ZhuangVahcuenghza2.3474.62940.11519.9341708.19
Mokshaмокшеньmdf2.30812.60566.39738.714150104.85
TwiTwitw2.1795.19795.177214.20524035.13
IngushгӀалгӀайinh2.11612.14556.08923.4931537——
Karachay-Balkarкъарачай-малкъарkrc2.06114.343106.73829.844150264.28
Kalmykхальмгxal2.04711.99187.40819.499900172.02
Jerman PennsylvaniaDeitschpdc1.9755.879105.305130.88918069.99
AtikamekwAtikamekwatj1.9393.04814.89533.86090——
Tongalea faka-Tongato1.9355.37842.07729.466121224.77
Aramܐܪܡܝܐarc1.8836.47295.553219.13918087.69
Tuluತುಳುtcy1.7699.298104.89325.103343——
KabiyeKabɩyɛkbp1.6983.37816.12024.007170——
Patois JamaikaPatoisjam1.6843.02720.82417.5441204.38
NauruDorerin Naoerona1.6674.89289.760111.72511468.67
WolofWolofwo1.6505.378104.586314.20319099.27
LugandaLugandalg1.6105.08027.25117.44423024.92
Kabardiaадыгэбзэkbd1.5956.74443.97519.31514067.95
NovialNovialnov1.5264.426178.140311.062140145.36
KikuyuGĩkũyũki1.5023.08120.78818.1811107.46
BislamaBislamabi1.4013.32242.322212.398100——
Tok PisinTok Pisintpi1.3515.68486.818112.63090157.12
Tetumtetuntet1.3353.74567.10529.08918058.39
Lojbanla .lojban.jbo1.3055.719111.754215.326170223.56
Arumaniaarmãneashtiroa-rup1.2874.249206.075113.232270256.89
FijiNa Vosa Vakavitifj1.2753.63435.50718.51190——
Lakлаккуlbe1.26414.89350.64717.93970395.37
KongoKongokg1.2582.90943.875110.18615025.98
XhosaisiXhosaxh1.2423.84134.039112.06513038.81
Tahitireo tahitity1.2162.99653.13526.98411038
Slavonik Gerejawi Kunoсловѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟcu1.1805.58383.130223.588230207.31
SranantongoSranantongosrn1.1132.73139.20217.1809030.34
OromiaOromooom1.0993.77038.27019.76817059.96
SamoaGagana Samoasm1.0693.30742.81119.82910056.74
CherokeeᏣᎳᎩchr1.0263.93146.760122.37018095.36
Latgalialatgaļultg1.0163.22735.52816.86514052.14
TswanaSetswanatn9914.34930.41719.49323480.3
ChichewaChi-Chewany9334.37640.34739.804210——
SesothoSesothost9004.35828.96529.658170——
NorfukNorfuk / Pitkernpih8933.32444.247110.72990——
Gotik𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺got8653.80946.203118.116150——
Bambarabamanankanbm7853.15940.650210.086130——
Romaniromani čhibrmy7802.76250.426116.672160117.88
VendaTshivendave7472.24019.34517.36490——
TsongaXitsongats7203.76636.76229.185120——
CheyenneTsetsêhestâhesechy6632.26424.236110.83117062.42
FulaFulfuldeff6572.79327.49218.091210——
Kirundiikirundirn6212.45223.16019.148100——
AkanAkanak6102.48929.529112.891260——
SwatiSiSwatiss6022.45938.24137.810150——
Inuktitutᐃᓄᒃᑎᑐᑦ/inuktitutiu5863.18444.583217.460150——
ChamorroChamoruch5432.50622.902114.69090——
Yunani PontusΠοντιακάpnt4822.04335.18819.668120——
Eweeʋegbeee4713.27651.789313.534190——
Adygheадыгабзэady4513.21712.29716.292140——
InupiaqIñupiatunik4442.61938.04828.125110——
SangoSängösg3161.98220.60326.11190——
DinkaThuɔŋjäŋdin3081.0928.16715.82770——
Greenlandkalaallisutkl2412.26274.606312.5001102319.42
Dzongkhaཇོང་ཁdz2402.45929.77919.488100——
Tigrinyaትግርኛti2392.74523.99328.676160——
CreeNēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣcr1582.16837.570217.168160——
NdongaOshiwambong84425.92312.38520——
ChoctawChahta Anumpacho62014.22011.80900——
KuanyamaKwanyamakj41143.54811.37700——
MarshallEbonmh42064.21212.14200——
Hiri MotuHiri Motuho31293.78611.57500——
Sichuan Yiꆇꉙii318911.65312.03100——
Luri Utaraلۊری شومالیlrc1236140.06415.0372032775569.49
MuskogeeMvskokemus11153.60312.34810——
AfarQafár afaa05094.68514.06300——
HereroOtsihererohz01764.48313.76120——
Kanurikanurikr01624.64115.46410——

Referensi[boli'a | boli'a bungo]

  1. 1,0 1,1 List of Wikipedias – Meta
  2. "Wikipedia Statistics - Bot article creations only". stats.wikimedia.org. Diakses tanggal 3 Juli 2019. 
  3. "ISO 639 code tables". www.sil.org. Diakses tanggal 9 Maret 2018. 
  4. "Browse by Language Family". Ethnologue. Diakses tanggal 9 Maret 2018.