Daputari lo nga'amila Wikipedia

Lonto Wikipedia, ensiklopedia pereyi bahasa Hulontalo
Loncat ke navigasi Loncat ke pencarian
Daputari lo nga'amila Wikipedia

Botiya Daputari lo nga'amila Wikipedia to delomo tililahepo lo bahasa sambe hulalo Oktober 2020. Artikel Wikipedia ma pilohutu to 314 bahasa, 304 bahasa u aktif wawu 10 hileutaliyo.[1] Daputari botiya silusungi bolu-boluta monto Wikipedia u ngohuntuwa da'a artikelliyo sambe u ngo'idi da'a. Timi'idu moboli'a jumula lo artikel, moboli'a olo posisi lo Wikipedia boyito to lenggota lo daputari secara otomatis. U to lenggota bungaliyo Wikipedia bahasa Enggeleti sabu ngohuntuwa ta hipolulade tēto. 10 (mopulu) Wikipedia to lenggota tibawa da'a ma hile'utaliyo sabu bo ngo'idi ta hipolulade, odito olo artikelliyo ja sambe mopulu lo artikel.

Kode edisi Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

Loladu 58.192.118 artikel to delomo timi'idu edisi bahasa (sambe 22 Januari 2022);[1] ngohuntuwa da'a artikel to bahasa Swedia, Cebú, wawu Waray-waray pilohutu lo Lsjbot.[2]

  English (11.1%)
  Cebuano (10.5%)
  Swedish (4.7%)
  German (4.6%)
  French (4.1%)
  Dutch (3.6%)
  Russian (3.1%)
  Spanish (3%)
  Italian (3%)
  Egyptian Arabic (2.6%)
  Polish (2.6%)
  Japanese (2.3%)
  Vietnamese (2.2%)
  Waray (2.2%)
  Lainnya (40.4%)

Timi'idu Wikipedia woluwo kodeliyo, u hepomake lowali subdomain to tibawa lo wikipedia.or. Wumbuta timi'idu bahasa bilolutaliyo lodudu'a kode boyito. Kode boyito lowali kode lo bahasa tuwawu lonto ISO 639-1 wawu ISO 639-3, wawu putusani lo kode bahasa botiya ma tilantumayi lo tinepo tag bahasa IETF. Wikipedia olo o variasi dadasari to'u wololo timongoliyo molayadu dialek wawu varian, humaya mayi Wikipedia bahasa Enggeleti tuwo-tuwoto ngotayade da'a varietas bahasa Enggeleti modern (Enggeleti Amerika, Enggeleti Britania, Enggeleti India, Enggeleti Afrika Selatan, wawu uwewoliyo ma'o.), dabo ja wayitiyo bahasa u wuwumbuta odelo bahasa Scots meyalo bahasa Enggeleti Kuno, sababu u duluwo boyito woluwo Wikipedia lohihilawo. Wikipedia bahasa Spanyol wayitiyo Kastilia Semenanjung wawu Spanyol Amerika Latin; Wikipedia bahasa Melayu wayitiyo ngohuntuwa lembo'a lo bahasa Melayu; odito olo uwewoliyo.

Hihede lo pemetaan ISO wawu kode Wikipedia:

Kode WP Nama edisi WP Kode ISO 639 untuk bahasa ini Catatan
sq Albania 'sq' adalah kode ISO untuk bahasa makro Albania, yang mencakup empat bahasa individu.
als Alemanik 'gsw' untuk bahasa Jerman Swiss, Jerman Alemanik, dan Alsatia; 'gct' untuk dialek Colonia Tovar; 'swg' untuk bahasa Jerman Swabia, dan 'wae' untuk bahasa Jerman Walser 'als' sebenarnya adalah kode ISO untuk Albania Tosk.[3]
roa-rup Arumania rup 'roa' adalah kode ISO untuk Romance (lainnya).
map-bms Banyumasan 'map' adalah kode ISO untuk bahasa Austronesia (lainnya).
bh Bihari Kode kolektif ISO 'bih' adalah bahasa makro yang mencakup bahasa Bhojpuri (bho), Maithili (mai), Magahi (mag), dan sembilan lainnya.[4] Wikipedia bahasa Bihari mengecualikan bahasa Maithili (mai) dan Hindi Fiji (hif) yang ada sebagai Wikipedia independen.
simple Inggris Sederhana tidak ada
zh-yue Kanton yue zh adalah kode ISO 639-1 untuk bahasa Tionghoa secara umum.
ms Melayu Kode kolektif ISO 'ms' adalah bahasa makro yang mencakup lebih dari 30 bahasa dan dialek individu. Namun, wiki tidak termasuk bahasa Indonesia karena Wikipedia bahasa Indonesia (id) ada secara mandiri.
zh-min-nan Minnan nan Sama seperti bahasa "zh". Tidak ditulis dalam aksara Han, tetapi menggunakan Pe̍h-ōe-jī atau romanisasi yang diturunkan. hak melakukan hal yang sama.
no Norwegia Bokmål nb, nob ISO menggunakan no untuk bahasa Norwegia secara umum. (bahasa Norwegia Nynorsk berada di 'nn' di ISO dan Wikipedia.)
ksh Ripuaria tidak ada ISO ksh adalah untuk dialek Kölsch, dialek paling menonjol dari kelompok bahasa Ripuaria. Varian lainnya (mis. dialek Aachen) tidak memiliki kode ISO.
bat-smg Samogitia sgs 'bat' adalah kode ISO untuk Baltik (lainnya).
nds-nl Saxon Hilir Belanda Dialek Saxon Hilir di Belanda memiliki kode ISO sendiri. Dalam ISO, nds adalah 'Saxon Hilir', terbatas pada Jerman di Ethnologue.
roa-tara Tarantino tidak ada 'roa' adalah kode ISO untuk Roman (lainnya). Bahasa Napolitan secara umum adalah nap.
zh-classical Tionghoa Klasik lzh Seperti di atas.
fiu-vro Võro vro fiu adalah kode ISO untuk bahasa Finno-Ugrik.
cbk-zam Zamboanga Chavacano tidak ada ISO cbk adalah untuk bahasa Chavacano. Varian individual tidak memiliki kode ISO.

Ngopohiya lḕto, Wikipedia o variasi olo to delomo ortografi. Wikipedia bahasa Mandarin secara otomatis menerjemahkan lonto bahasa Mandarin modern ode 5 bentuk standar: Tiongkok Daratan wawu Singapura to delomo karakter aksara Han sederhana, wawu Taiwan, Hong Kong wolo Makau to delomo karakter aksara Han tradisional. Bahasa Belarus, bagaimanapun, memiliki Wikipedia terpisah untuk ortografi 'normatif' (be) dan Taraškievica (be-tarask).

Daputari ganapu lo Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

BahasaBahasa (lokal)WikiArtikelJumulaBiloli'oAdminTa ohu'uwoTa ohu'uwo aktifBerkasDelomiyo
InggrisEnglishen6.441.90255.038.9651.062.439.7191.06142.922.857121.778895.8551098.57
CebúCebuanoceb6.110.43111.094.21233.792.996686.35819402.03
Swediasvenskasv2.717.2216.392.99449.999.06567805.7652.318014.31
JermanDeutschde2.655.9047.341.398217.966.5741893.851.67819.203129.70892.41
Prancisfrançaisfr2.391.22411.742.795189.645.8551604.284.64118.73867.030247
BelandaNederlandsnl2.078.6004.407.39960.755.552361.187.3144.2342017.3
Rusiaрусскийru1.787.9986.819.026119.213.976783.105.84111.411235.078138.42
Spanyolespañoles1.747.0027.583.461140.665.267656.437.36513.9970207.03
Italiaitalianoit1.737.0757.315.006124.914.7481192.208.3008.445142.707176.08
Arab Mesirمصرىarz1.539.1921.875.7126.345.8427172.2402101.4540.16
Polandiapolskipl1.506.0303.481.42665.845.5771041.146.4894.59926132.54
Jepang日本語ja1.310.0983.860.95387.432.525401.884.23515.30035.61785.85
VietnamTiếng Việtvi1.270.09119.340.83667.956.80220847.5512.52323.770711.28
Waray-warayWinaraywar1.265.6412.881.3756.281.222350.67898423.55
Tionghoa中文zh1.250.9276.912.48869.485.147653.178.2418.19958.460205.9
Arabالعربيةar1.154.8287.600.77656.424.863262.202.1775.76848.346231.29
Ukrainaукраїнськаuk1.133.5353.949.08034.286.02144592.8303.149110.44153.56
Portugisportuguêspt1.081.6345.284.52862.689.557662.701.2008.60657.501179.11
Persiaفارسیfa857.2935.180.16933.901.569371.090.8956.02778.492166.4
Katalancatalàca693.7151.724.99229.247.98121408.1741.31314.60637.47
Serbiaсрпски / srpskisr654.4913.946.35624.288.65219298.55290034.939155.7
IndonesiaBahasa Indonesiaid612.4133.117.77520.191.101411.303.9393.22446.445108.38
Norwegia (Bokmål)norskno575.8491.643.03722.147.27136542.1441.284646.3
Korea한국어ko573.6442.632.21431.287.95127718.5322.16912.248153.07
Finlandiasuomifi523.2031.381.21820.192.51130501.9011.81167.16439.32
Hongariamagyarhu498.4731.421.48324.549.26927494.0101.7698.02059.21
Ceskačeštinacs496.0411.361.89720.822.57634562.7042.423146.59
TurkiTürkçetr465.2702.248.86626.871.616241.363.4313.20136.726175.6
Serbo-Kroasiasrpskohrvatski / српскохрватскиsh456.1524.642.35741.216.24412169.13421510.330747.74
Chechnyaнохчийнce454.143878.9127.612.655328.300543047.58
Min SelatanBân-lâm-gúzh-min-nan430.9911.060.9113.111.940651.106913626.27
Rumaniaromânăro426.6722.577.14414.703.19117573.8921.009115.590144.93
Tatarтатарча/tatarçatt399.176542.3063.430.484640.3851055.6600.81
Basqueeuskaraeu386.072797.7708.807.49212131.386484012.55
MelayuBahasa Melayums355.483997.1345.420.14214287.71763319.61417.71
EsperantoEsperantoeo310.057681.7177.417.42216192.1303407.84515.63
Ibraniעבריתhe309.9391.294.98532.981.69036941.2083.45771.805257.26
Armeniaհայերենhy290.001976.3238.222.09211117.58152211.06347.17
Bulgariaбългарскиbg278.631621.07711.250.92726300.98389256127.36
Denmarkdanskda271.790888.83810.997.10524420.907843063.77
Azerbaijan Selatanتۆرکجهazb241.316567.9781.508.261634.4171422354.87
Slowakiaslovenčinask238.904540.6667.284.4029212.617591021.5
Kazakhқазақшаkk230.444579.3402.973.40818115.24623510.48611.76
MinangkabauMinangkabaumin224.983337.3882.064.407615.009451771.53
Estoniaeestiet224.594533.3096.027.19733160.50256774521.35
Belarusбеларускаяbe213.606630.8034.020.97810113.1642623.23024.32
Kroasiahrvatskihr210.260439.3666.288.77814267.50860020.74116.99
YunaniΕλληνικάel204.922608.0219.251.04723350.3851.60318.33658.87
Inggris SederhanaSimple Englishsimple202.553659.4957.954.200161.167.9371.0773661.38
Lituavilietuviųlt201.670493.2076.455.82010160.17735523.57327.35
Azerbaijanazərbaycancaaz181.236494.3576.278.60716239.19993023.89837.91
Galiciagalegogl179.212450.8785.960.9407122.8592772.14230.38
Sloveniaslovenščinasl174.803430.5635.627.02524207.4134158.29227.98
Urduاردوur166.759959.7434.824.47811140.28524811.611113.67
Norwegia (Nynorsk)norsk nynorsknn161.027368.7793.344.65514117.3141581615.1
Georgiaქართულიka158.249449.7494.304.1924137.42525014.95132.47
Hindiहिन्दीhi152.0651.156.2635.436.6646674.4371.2253.535205.05
Thaiไทยth145.462937.1359.861.25516416.9301.06727.669311.69
Tamilதமிழ்ta143.976452.8343.367.10334199.9083368.05034.22
Uzbekoʻzbekcha/ўзбекчаuz138.665636.0692.473.3881268.1732301.79250.03
LatinLatinala136.528273.7143.657.26021151.194160013.49
WalesCymraegcy134.335271.79011.021.3531670.46710511.25142.46
Asturiaasturianuast128.733225.1713.565.5361098.94512808.89
VolapükVolapükvo127.169259.8543.261.839231.20341013.67
Makedoniaмакедонскиmk122.390508.8154.707.3861299.2792378.63292.23
Kanton粵語zh-yue121.966273.4091.762.66713232.3712902.5649.94
Bengaliবাংলাbn117.147949.0675.643.85013358.6711.17114.276299.9
Latvilatviešulv110.646450.9483.534.10813103.40429725.20774.13
Tajikтоҷикӣtg105.820259.0161.286.625634.1256547810.41
Myanmarမြန်မာဘာသာmy102.975209.842730.569498.0141512.9333.75
AfrikaansAfrikaansaf101.830368.3702.473.70816144.5371789.57946.01
MalagasiMalagasymg94.544244.8401.042.060327.49854310.76
Bosniabosanskibs89.089365.3423.380.6819139.3301915.51588.98
Ositanoccitanoc87.118155.2662.289.946446.5851089179.02
Albaniashqipsq84.304257.8872.381.51412138.3292594.71639.15
Jerman HilirPlattdüütschnds83.160159.320984.618446.9076205.18
Marathiमराठीmr82.555274.8042.003.31210139.90022219.14139.53
Kirgizкыргызчаky81.281109.441403.778331.200862.6880.44
Malayalamമലയാളംml77.107476.9553.647.57115157.4333066.863205.65
Belarus (Taraškievica)беларуская (тарашкевіца)be-tarask76.917220.2682.280.032472.6081331.78235.95
Teluguతెలుగుte74.785297.4353.437.89513110.08920914.472102.45
Nepalनेपाल भाषाnew72.353196.917848.321224.16926012.77
Bretonbrezhonegbr70.628138.1621.932.167367.160935.39812.79
SwahiliKiswahilisw69.073139.4341.204.7621451.2591242.2668.97
Venesiavènetovec68.916139.4851.093.541530.621507248.22
PiemontePiemontèispms65.897100.945853.489424.477402.0702.39
JawaJawajv64.698169.5401.573.969651.2401025.43124.38
Punjab Baratپنجابیpnb64.212108.784593.350230.723552382.63
Kreol HaitiKreyòl ayisyenht63.70077.592792.516327.1964100.49
SundaSundasu61.09296.894620.065727.304725452.2
LuksemburgLëtzebuergeschlb60.510130.2152.370.800553.101802.34824.16
Bashkirбашҡортсаba59.161166.9981.106.540733.533991.43422.02
IrlandiaGaeilgega56.04792.9351.020.829750.106891.1154.76
Silesiaślůnskiszl54.80567.779342.232320.6114000.28
Islandiaíslenskais53.834139.4151.738.2611983.2191433.20231.51
Kurdi (Kurmanji)kurdîku50.335104.4311.060.158349.1969756511.73
Lombardialombardlmo50.298118.0391.084.426835.606604.43716.66
Chuvashчӑвашлаcv47.59391.563729.598329.835475376.8
Frisia BaratFryskfy47.503145.6931.059.027941.805747.40731.06
TagalogTagalogtl42.753230.5551.919.36511118.9031421.896160.64
Wu吴语wuu42.66655.469290.127475.621531760.47
Aragonaragonésan40.963123.8381.804.091665.294751.49959.63
ScotsScotssco40.490147.021853.308489.6549969040.18
ZazaZazakidiq40.10560.441481.566523.583372092.05
Kurdi (Sorani)کوردیckb37.397173.579889.319748.4711711.46367.94
Punjab Timurਪੰਜਾਬੀpa36.825130.044589.784939.9511401.56229.06
YorubaYorùbáyo33.52158.153543.860323.670501685.05
Nepaliनेपालीne31.951101.7821.052.141656.0671091.24249.38
BayernBoarischbar31.770116.349806.690460.698591.32049.14
IdoIdoio31.22546.461978.870532.3244505.02
Gujaratગુજરાતીgu29.771113.589808.096365.94093056.39
AlemanikAlemannischals28.34068.5141.001.9521088.4229256629.39
Kannadaಕನ್ನಡkn27.755127.7801.086.918472.9091982.478110.48
Sisiliasicilianuscn26.19455.619731.654639.825371.40716.6
Bishnupriya Manipuriবিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরীbpy25.08962.844885.852322.808354731.92
Interlinguainterlinguaia23.67637.577639.338742.7774145.87
QuechuaRuna Simiqu22.95355.773648.571226.31238023.78
Mongolмонголmn20.96795.209683.485574.4731071.47590.01
NavajoDiné bizaadnv19.23533.101282.040314.383176394.43
Mingreliaმარგალურიxmf19.10235.921174.546316.2723303.77
Sinhalaසිංහලsi17.67378.088494.872355.628983.10074.06
Samogitiažemaitėškabat-smg17.02228.907353.244523.444311095.96
Oriyaଓଡ଼ିଆor15.92671.780438.960529.8735312575.22
Gaelik SkotlandiaGàidhliggd15.64531.884563.077724.7744234719.03
Min DongMìng-dĕ̤ng-ngṳ̄cdo15.51931.15288.469418.2382202.88
IlokoIlokanoilo15.34969.896389.977215.64636070.46
Yiddiייִדישyi15.31943.875574.233343.343611.06245.48
Tatar Krimeaqırımtatarcacrh15.11933.977167.190216.7034007.66
Amharአማርኛam15.00745.724368.335237.160631.76833.75
Sindhiسنڌيsd14.89255.713234.860414.8823513631.67
Ossetiaиронos14.85755.683509.464321.6863216769.09
Frisia UtaraNordfriiskfrr14.80738.470219.444517.060351.29314.57
Bugisᨅᨔ ᨕᨘᨁᨗbug14.80519.537198.008111.8001701.04
NapolitanNapulitanonap14.69723.634663.658326.6142928110.38
HausaHausaha13.82924.979130.518416.1659503.4
Sorbia Huluhornjoserbscehsb13.80035.314376.438422.2943113325.91
Yakutсаха тылаsah13.78946.698373.917321.194531.76545.61
BanyumasanBasa Banyumasanmap-bms13.72930.235212.396114.4712346710.15
Maithiliमैथिलीmai13.70438.432227.622611.0364111519.28
Faroeføroysktfo13.69340.096366.677425.90247034
LimburgLimburgsli13.57265.267452.175725.56241623100.51
Mazandaranمازِرونیmzn13.38730.122159.570327.895492718.28
Pashtunپښتوps13.14550.275275.870126.396671.69543.78
Emilia-Romagnaemiliàn e rumagnòleml12.97634.806149.649322.249352.72912.17
GorontaloBahasa Hulontalogor12.72719.37348.65523.325140——
AcehAcèhace12.53026.411136.443323.0983106.34
Bikol PusatBikol Centralbcl11.67429.939225.845418.5585587118.47
Sanskertaसंस्कृतम्sa11.62567.580463.698533.85665445158.97
BaliBasa Baliban11.44624.310104.39434.1984348——
Walloonwalonwa11.35826.786383.576421.3852861926.42
Tionghoa Klasik文言zh-classical11.13193.284373.063791.852590217.85
LiguriaLigurelij10.86826.154225.851713.70944217.08
ZuluisiZuluzu10.49823.71394.645116.3853806.32
Mari Padang Rumputолык марийmhr10.39926.775183.386112.57028016.99
Shanၽႃႇသႃႇတႆး shn10.31225.11651.43322.8461760——
Mari Bukitкырык марыmrj10.29618.22199.40719.6141603.23
Hindi FijiFiji Hindihif10.15040.543268.170228.2744519359.31
Assamঅসমীয়াas9.92769.054311.389432.2501121.624159.97
Hakka客家語/Hak-kâ-ngîhak9.43218.236121.752129.3703305.82
Tarantinotarandíneroa-tara9.30617.631139.623210.462232906.34
Armenia BaratԱրեւմտահայերէնhyw9.16620.052187.89636.300350——
KapampanganKapampanganpam8.84921.416294.982218.7853340327.78
Khmerភាសាខ្មែរkm8.64531.345269.094434.575761.10059.19
InterlingueInterlingueie8.56012.138145.818115.9413602.1
Sotho UtaraSesotho sa Leboanso8.49110.43748.80515.5121000.25
Rusynрусиньскыйrue8.26617.300128.860123.62429878.9
Sami Utaradavvisámegiellase7.78620.648299.456625.26223039.58
Bhojpuriभोजपुरीbh7.66965.770703.586227.8734053614.02
Saxon Hilir BelandaNedersaksiesnds-nl7.57820.138319.136724.6803357743.53
Flandria BaratWest-Vlamsvls7.56821.077307.775523.7173448046.53
SomaliSoomaaligaso7.50324.421228.853130.27078047.65
ShonachiShonasn7.49115.26691.094114.5933206.43
Erzyaэрзяньmyv7.42824.473136.198311.25822029.3
MāoriMāorimi7.40813.401152.603215.7222907.45
NahuatlNāhuatlnah7.34219.848476.782320.0952317569.7
Santaliᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤsat7.31516.48087.24734.721360——
Sardiniasardusc7.23916.153175.185420.8643714716.44
Vepsvepsän kel’vep6.69030.000146.321113.78319059.21
Gan贛語gan6.46633.524393.867237.35527146205.74
Gilakiگیلکیglk6.37513.63960.777313.716218075.79
KabyleTaqbaylitkab6.27715.658104.780211.47821014.95
TurkmenTürkmençetk6.19115.282223.848223.2983931931.58
Korsikacorsuco6.10514.541377.621118.95639049.59
Võrovõrofiu-vro6.05711.764175.081412.6612320113.21
Tibetབོད་ཡིགbo5.97017.425139.306125.22228029.43
Abkhazаԥсшәаab5.89820.126116.592216.85129933.71
Komiкомиkv5.46616.225137.518112.69921032.84
Kasubiakaszëbsczicsb5.4008.690185.191314.8582407.91
Arpitanarpetanfrp5.36314.459210.040214.02626041.79
PicardiaPicardpcd5.29310.35567.720314.92936495.98
Kernowekkernowekkw5.19611.065193.011213.14933622.25
Uighurئۇيغۇرچە / Uyghurcheug5.17314.662152.400118.8492928234.97
Udmurtудмуртudm5.12416.679119.837413.19628936.54
ManxGaelggv5.08117.032299.663317.4492418197.34
AymaraAymar aruay5.0198.66294.637114.7602405.76
ZeelandZeêuwszea4.7769.079112.081311.54915110.02
NormanNouormandnrm4.75410.263218.531211.93318028.59
GuaraniAvañe'ẽgn4.65410.754118.363215.68927018.91
BanjarBanjarbjn4.49021.48275.060212.16834150.04
MaltaMaltimt4.39818.147273.632519.300351.146147.36
Lezgiaлезгиlez4.28612.76285.44339.331231026.18
Lingua Franca NovaLingua Franca Novalfn4.1546.54137.14918.222240——
Frisia SaterlandSeelterskstq4.05110.597120.029412.1171743829.58
Laosລາວlo3.91412.12792.896114.67243033.73
MirandaMirandésmwl3.87710.18898.166111.81021025.53
Karelia Olonetslivvinkarjalaolo3.74910.08331.22325.616120——
Romanshrumantschrm3.7259.397161.228317.765325139.78
LadinoLadinolad3.61913.013208.150518.9662323107.78
Friulifurlanfur3.5518.161168.967212.6992031834.89
Konkaniगोंयची कोंकणी / Gõychi Konknnigom3.5488.959205.96538.19622053.47
Inggris KunoÆngliscang3.48815.992203.9532115.13444300163.9
Komi-Permyakперем комиkoi3.44310.58559.18817.57812024.06
Extremaduraestremeñuext3.3337.459114.173115.46725023.46
Tuvaтыва дылtyv3.32310.64642.12617.63417019.22
Sorbia Hilirdolnoserbskidsb3.31511.178142.371116.68427071.66
Doteliडोटेलीdty3.30318.756236.62835.110123——
Lingalalingálaln3.2588.536121.257411.295203237.28
ChavacanoChavacano de Zamboangacbk-zam3.1508.085107.865213.09221032.75
Divehiދިވެހިބަސްdv3.00910.983126.330322.6441993280.78
RipuariaRipoarischksh2.91710.5251.602.218320.7952201035.54
KinyarwandaIkinyarwandarw2.8856.67381.107110.52521020.95
GagauzGagauzgag2.7906.52066.461111.84619018.22
Buryatбуряадbxr2.75010.12764.066213.06021845.52
Jerman PalatinatePälzischpfl2.7356.90089.573410.20114030.11
IgboIgboig2.7077.77571.973212.69368032.45
Avarаварav2.61312.27577.331212.71831086.14
Paliपालिpi2.5744.55599.73816.33010012.97
PangasinanPangasinanpag2.5738.74872.48617.27313047.72
HawaiiHawaiʻihaw2.4185.46595.986114.30928027.89
PapiamentoPapiamentupap2.2955.58583.151512.84723030.6
Karachay-Balkarкъарачай-малкъарkrc2.05014.317105.93029.321160264.93
Kalmykхальмгxal2.04711.60783.85618.913130157.58
ZhuangVahcuenghza2.0054.13739.12919.32918010.69
IngushгӀалгӀайinh1.9369.96347.49822.8522024——
Jerman PennsylvaniaDeitschpdc1.9305.829104.952129.28322073.48
KarakalpakQaraqalpaqshakaa1.9235.03344.89419.75219323.33
AtikamekwAtikamekwatj1.8732.96214.30653.378100——
Tongalea faka-Tongato1.8225.19840.74728.809181126.91
Aramܐܪܡܝܐarc1.7806.33894.850218.11616098.13
KabiyeKabɩyɛkbp1.6973.36415.82033.482190——
Tok PisinTok Pisintpi1.6855.96886.008111.81218093.11
Patois JamaikaPatoisjam1.6853.01720.58216.706904.26
NauruDorerin Naoerona1.6674.85089.036211.05125466.93
WolofWolofwo1.6455.353104.148313.40620098.86
Kabardiaадыгэбзэkbd1.5956.73343.47928.76115067.01
Tuluತುಳುtcy1.5778.15497.69524.628201——
Mokshaмокшеньmdf1.5609.82259.07038.143150168.69
TwiTwitw1.5523.76247.206211.65131025.44
NovialNovialnov1.5234.422176.750210.426190144.82
KikuyuGĩkũyũki1.5013.06420.26217.6021107.17
Tetumtetuntet1.4913.87466.03528.52221043.54
LugandaLugandalg1.3814.74626.46616.72220033.11
BislamaBislamabi1.3613.21240.966211.691160——
Lojbanla .lojban.jbo1.2765.680111.217314.370190233.25
Arumaniaarmãneashtiroa-rup1.2734.225204.117112.596270259.79
FijiNa Vosa Vakavitifj1.2513.48034.95317.962120——
KongoKongokg1.2502.89543.52529.53920026.04
Lakлаккуlbe1.23314.17348.82627.528140379.43
XhosaisiXhosaxh1.2263.84333.346111.11921039.54
Tahitireo tahitity1.2183.00352.95026.62512037.87
SranantongoSranantongosrn1.1032.70938.62816.75414030.23
OromiaOromooom1.0723.65337.35018.88919059.27
Slavonik Gerejawi Kunoсловѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟcu1.0495.82981.353222.075280289.79
SamoaGagana Samoasm1.0273.18942.03519.26022058.42
Kashmirकॉशुर / کٲشُرks1.0215.53651.10028.796183——
Latgalialatgaļultg1.0143.22435.18216.36213051.84
CherokeeᏣᎳᎩchr1.0133.88145.820120.67420094.63
NorfukNorfuk / Pitkernpih8923.30143.29419.980180——
ChichewaChi-Chewany8593.79033.44928.281190——
Gotik𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺got8493.76544.841116.897130——
SesothoSesothost8222.67725.66218.966140——
Greenlandkalaallisutkl8102.89574.235311.796210169.9
Romaniromani čhibrmy7832.75049.811115.925210114.31
TswanaSetswanatn7222.85124.91418.73117075.98
Bambarabamanankanbm7203.12339.83829.439170——
TsongaXitsongats7093.74136.35028.429140——
CheyenneTsetsêhestâhesechy6592.25523.962110.12110062.33
VendaTshivendave6372.11319.01216.800140——
KirundiKirundirn6232.43021.88318.478240——
TumbukachiTumbukatum6052.12323.15216.85718068.65
Inuktitutᐃᓄᒃᑎᑐᑦ/inuktitutiu5913.15744.263216.174260——
AkanAkanak5872.35927.823111.601170——
SwatiSiSwatiss5432.36937.71937.274130——
ChamorroChamoruch5392.49422.667113.785200——
Yunani PontusΠοντιακάpnt4772.03335.00119.008190——
Adygheадыгабзэady4482.88011.53915.493140——
InupiaqIñupiakik4032.47237.10017.572120——
Eweeʋegbeee3853.04749.148212.718140——
FulaFulfuldeff3622.21022.69007.426180——
DinkaThuɔŋjäŋdin3071.0957.09815.366140——
SangoSängösg2791.97620.35225.705140——
Dzongkhaཇོང་ཁdz2242.10728.69618.758150——
Tigrinyaትግርኛti2192.67523.38128.073130——
CreeNēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣcr1582.15636.596215.974210——
NdongaOshiwambong84425.92112.38500——
ChoctawChoctawcho62014.22011.80900——
KuanyamaKwanyamakj41143.54811.37600——
MarshallEbonmh42064.21212.14000——
Hiri MotuHiri Motuho31293.78611.57500——
Sichuan Yiꆇꉙii318911.65312.03110——
Luri Utaraلۊری شومالیlrc1238140.06315.0362033055456.5
AfarQafár afaa15104.68514.06000——
MuskogeeMvskokemus11153.60312.34820——
HereroOtsihererohz01764.48313.76100——
KanuriKanurikr01624.64115.46400——

Referensi[boli'a | boli'a bungo]

  1. 1,0 1,1 List of Wikipedias – Meta
  2. "Wikipedia Statistics - Bot article creations only". stats.wikimedia.org. Diakses tanggal 3 Juli 2019. 
  3. "ISO 639 code tables". www.sil.org. Diakses tanggal 9 Maret 2018. 
  4. "Browse by Language Family". Ethnologue. Diakses tanggal 9 Maret 2018.