Daputari lo nga'amila Wikipedia

Lonto Wikipedia, ensiklopedia pereyi bahasa Hulontalo
Loncat ke navigasi Loncat ke pencarian
Daputari lo nga'amila Wikipedia

Botiya Daputari lo nga'amila Wikipedia to delomo tililahepo lo bahasa sambe hulalo Oktober 2020. Artikel Wikipedia ma pilohutu to 314 bahasa, 304 bahasa u aktif wawu 10 hileutaliyo.[1] Daputari botiya silusungi bolu-boluta monto Wikipedia u ngohuntuwa da'a artikelliyo sambe u ngo'idi da'a. Timi'idu moboli'a jumula lo artikel, moboli'a olo posisi lo Wikipedia boyito to lenggota lo daputari secara otomatis. U to lenggota bungaliyo Wikipedia bahasa Enggeleti sabu ngohuntuwa ta hipolulade tēto. 10 (mopulu) Wikipedia to lenggota tibawa da'a ma hile'utaliyo sabu bo ngo'idi ta hipolulade, odito olo artikelliyo ja sambe mopulu lo artikel.

Kode edisi Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

Loladu 57.232.401 artikel to delomo timi'idu edisi bahasa (sambe 19 September 2021);[1] ngohuntuwa da'a artikel to bahasa Swedia, Cebú, wawu Waray-waray pilohutu lo Lsjbot.[2]

  English (11.1%)
  Cebuano (10.4%)
  Swedish (5.1%)
  German (4.6%)
  French (4.1%)
  Dutch (3.6%)
  Russian (3.1%)
  Italian (3%)
  Spanish (3%)
  Polish (2.6%)
  Egyptian Arabic (2.3%)
  Japanese (2.3%)
  Vietnamese (2.2%)
  Waray (2.2%)
  Lainnya (40.4%)

Timi'idu Wikipedia woluwo kodeliyo, u hepomake lowali subdomain to tibawa lo wikipedia.or. Wumbuta timi'idu bahasa bilolutaliyo lodudu'a kode boyito. Kode boyito lowali kode lo bahasa tuwawu lonto ISO 639-1 wawu ISO 639-3, wawu putusani lo kode bahasa botiya ma tilantumayi lo tinepo tag bahasa IETF. Wikipedia olo o variasi dadasari to'u wololo timongoliyo molayadu dialek wawu varian, humaya mayi Wikipedia bahasa Enggeleti tuwo-tuwoto ngotayade da'a varietas bahasa Enggeleti modern (Enggeleti Amerika, Enggeleti Britania, Enggeleti India, Enggeleti Afrika Selatan, wawu uwewoliyo ma'o.), dabo ja wayitiyo bahasa u wuwumbuta odelo bahasa Scots meyalo bahasa Enggeleti Kuno, sababu u duluwo boyito woluwo Wikipedia lohihilawo. Wikipedia bahasa Spanyol wayitiyo Kastilia Semenanjung wawu Spanyol Amerika Latin; Wikipedia bahasa Melayu wayitiyo ngohuntuwa lembo'a lo bahasa Melayu; odito olo uwewoliyo.

Hihede lo pemetaan ISO wawu kode Wikipedia:

Kode WP Nama edisi WP Kode ISO 639 untuk bahasa ini Catatan
sq Albania 'sq' adalah kode ISO untuk bahasa makro Albania, yang mencakup empat bahasa individu.
als Alemanik 'gsw' untuk bahasa Jerman Swiss, Jerman Alemanik, dan Alsatia; 'gct' untuk dialek Colonia Tovar; 'swg' untuk bahasa Jerman Swabia, dan 'wae' untuk bahasa Jerman Walser 'als' sebenarnya adalah kode ISO untuk Albania Tosk.[3]
roa-rup Arumania rup 'roa' adalah kode ISO untuk Romance (lainnya).
map-bms Banyumasan 'map' adalah kode ISO untuk bahasa Austronesia (lainnya).
bh Bihari Kode kolektif ISO 'bih' adalah bahasa makro yang mencakup bahasa Bhojpuri (bho), Maithili (mai), Magahi (mag), dan sembilan lainnya.[4] Wikipedia bahasa Bihari mengecualikan bahasa Maithili (mai) dan Hindi Fiji (hif) yang ada sebagai Wikipedia independen.
simple Inggris Sederhana tidak ada
zh-yue Kanton yue zh adalah kode ISO 639-1 untuk bahasa Tionghoa secara umum.
ms Melayu Kode kolektif ISO 'ms' adalah bahasa makro yang mencakup lebih dari 30 bahasa dan dialek individu. Namun, wiki tidak termasuk bahasa Indonesia karena Wikipedia bahasa Indonesia (id) ada secara mandiri.
zh-min-nan Minnan nan Sama seperti bahasa "zh". Tidak ditulis dalam aksara Han, tetapi menggunakan Pe̍h-ōe-jī atau romanisasi yang diturunkan. hak melakukan hal yang sama.
no Norwegia Bokmål nb, nob ISO menggunakan no untuk bahasa Norwegia secara umum. (bahasa Norwegia Nynorsk berada di 'nn' di ISO dan Wikipedia.)
ksh Ripuaria tidak ada ISO ksh adalah untuk dialek Kölsch, dialek paling menonjol dari kelompok bahasa Ripuaria. Varian lainnya (mis. dialek Aachen) tidak memiliki kode ISO.
bat-smg Samogitia sgs 'bat' adalah kode ISO untuk Baltik (lainnya).
nds-nl Saxon Hilir Belanda Dialek Saxon Hilir di Belanda memiliki kode ISO sendiri. Dalam ISO, nds adalah 'Saxon Hilir', terbatas pada Jerman di Ethnologue.
roa-tara Tarantino tidak ada 'roa' adalah kode ISO untuk Roman (lainnya). Bahasa Napolitan secara umum adalah nap.
zh-classical Tionghoa Klasik lzh Seperti di atas.
fiu-vro Võro vro fiu adalah kode ISO untuk bahasa Finno-Ugrik.
cbk-zam Zamboanga Chavacano tidak ada ISO cbk adalah untuk bahasa Chavacano. Varian individual tidak memiliki kode ISO.

Ngopohiya lḕto, Wikipedia o variasi olo to delomo ortografi. Wikipedia bahasa Mandarin secara otomatis menerjemahkan lonto bahasa Mandarin modern ode 5 bentuk standar: Tiongkok Daratan wawu Singapura to delomo karakter aksara Han sederhana, wawu Taiwan, Hong Kong wolo Makau to delomo karakter aksara Han tradisional. Bahasa Belarus, bagaimanapun, memiliki Wikipedia terpisah untuk ortografi 'normatif' (be) dan Taraškievica (be-tarask).

Daputari ganapu lo Wikipedia[boli'a | boli'a bungo]

BahasaBahasa (lokal)WikiArtikelJumulaBiloli'oAdminTa ohu'uwoTa ohu'uwo aktifBerkasDelomiyo
InggrisEnglishen6.378.98254.209.7661.040.500.4811.08242.230.226124.081893.8201079.14
CebúCebuanoceb5.929.59610.673.23432.990.136682.58220601.98
Swediasvenskasv2.922.6396.757.91649.557.11564789.9742.248012.63
JermanDeutschde2.615.8697.244.758214.287.6031893.775.37417.473129.25692.62
Prancisfrançaisfr2.361.19011.531.080185.984.3451574.185.00317.12365.782243.26
BelandaNederlandsnl2.066.6724.372.73959.779.568371.164.2693.6452017.02
Rusiaрусскийru1.754.8086.685.785116.435.584783.037.33310.666232.465137.51
Italiaitalianoit1.717.1947.201.762122.763.8761142.165.4857.610142.535173.89
Spanyolespañoles1.715.3067.496.992137.978.257656.330.52414.6950209.1
Polandiapolskipl1.489.8503.439.75964.370.9301041.123.4624.04425832.06
Arab Mesirمصرىarz1.336.2781.584.4025.727.6087162.7421601.4540.12
Jepang日本語ja1.290.7433.805.79785.429.747411.837.13015.20739.31385.23
VietnamTiếng Việtvi1.269.37619.306.46466.099.41321823.6782.69723.116691.27
Waray-warayWinaraywar1.265.5042.880.9976.238.203349.43694423.53
Tionghoa中文zh1.229.7166.744.26167.476.086653.133.8538.81057.307201.2
Arabالعربيةar1.136.4467.441.30055.235.694272.129.4144.88147.167228.47
Ukrainaукраїнськаuk1.114.6873.878.78333.377.77245574.6692.887111.70652.91
Portugisportuguêspt1.074.0435.213.67961.892.887682.646.9889.35857.601176.35
Persiaفارسیfa834.6865.102.70333.071.675371.058.8955.66177.038169.46
Katalancatalàca687.8731.705.04428.220.60422396.6771.07914.30536.19
Serbiaсрпски / srpskisr649.4823.924.10124.016.99621291.47873234.085155.58
IndonesiaBahasa Indonesiaid596.2803.001.38919.116.050341.276.4473.32455.508103.62
Norwegia (Bokmål)norskno563.9531.597.18821.798.86937532.1911.291545.81
Korea한국어ko552.1102.548.03630.237.36025699.5752.22612.132155.09
Finlandiasuomifi516.5141.364.61419.951.33231490.7371.66764.93739.42
Hongariamagyarhu492.1711.406.25924.168.08028484.2361.5068.09259.28
Ceskačeštinacs488.1591.339.51620.447.13734549.1021.980146.43
Serbo-Kroasiasrpskohrvatski / српскохрватскиsh455.5304.641.05641.164.37512164.83120310.278748.81
Min SelatanBân-lâm-gúzh-min-nan430.9161.060.6003.106.982649.478963626.26
TurkiTürkçetr427.5852.104.87226.147.785251.330.8263.60836.022191.15
Rumaniaromânăro422.9002.304.38214.277.61219563.04983438.799122.64
Chechnyaнохчийнce409.691788.8406.639.261326.990443047.21
Basqueeuskaraeu380.178782.6468.651.63712127.044284012.39
MelayuBahasa Melayums353.610986.6775.281.43614281.28464319.61517.16
Tatarтатарча/tatarçatt319.629458.7883.184.707639.0141095.6261.32
EsperantoEsperantoeo303.483668.0917.278.51516187.7603576.92215.73
Ibraniעבריתhe302.9551.266.78032.154.32238881.5412.92370.423256.91
Armeniaհայերենhy287.980970.1218.082.56511113.67549710.97446.75
Bulgariaбългарскиbg274.983611.65011.096.16627294.63165656127.19
Denmarkdanskda269.649882.15910.835.10224412.613787063.37
Azerbaijan Selatanتۆرکجهazb240.767564.8311.487.564532.3141161774.77
Slowakiaslovenčinask237.623536.0977.223.4509207.523499021.26
Kazakhқазақшаkk229.009572.7362.923.96118111.65520510.36011.5
MinangkabauMinangkabaumin224.770336.7732.058.666614.164561711.52
Estoniaeestiet222.057527.7715.955.50733155.94253573221.39
Kroasiahrvatskihr209.719471.8296.048.95915261.37550920.62820.03
Belarusбеларускаяbe208.565620.0783.912.46910109.6392663.29024.56
Lituavilietuviųlt199.552486.6016.348.10510156.67729823.36126.99
YunaniΕλληνικάel197.519591.6829.040.29022340.1981.03718.10560.85
Inggris SederhanaSimple Englishsimple196.166641.1097.755.574181.132.1861.0873662.24
Azerbaijanazərbaycancaaz178.365481.2646.131.52716230.88073023.68936.74
Galiciagalegogl176.341439.2615.862.4858119.4492672.14429.67
Sloveniaslovenščinasl173.606425.7595.560.64424203.7833228.25927.55
Urduاردوur165.062948.2354.745.71711134.94130411.479112.67
Norwegia (Nynorsk)norsk nynorsknn159.539366.3633.323.34614114.5071361615.25
Georgiaქართულიka156.241444.1654.237.5324134.06226514.86232.4
Hindiहिन्दीhi149.6021.127.3795.312.5508650.7771.4593.497201.3
Tamilதமிழ்ta140.770443.5113.272.71034195.0293768.04234.13
Thaiไทยth140.740906.8169.618.44016409.0881.06627.735314.26
Uzbekoʻzbekcha/ўзбекчаuz137.945633.1982.274.4791164.7291891.67246.3
LatinLatinala135.936271.7763.631.45121146.936163013.34
WalesCymraegcy133.584269.69910.987.1721668.58111711.32842.3
Asturiaasturianuast128.084222.4133.387.1731093.20012208.26
VolapükVolapükvo126.994259.5483.259.835230.51733013.68
Kanton粵語zh-yue119.483263.7521.695.53513225.3233452.5129.37
Makedoniaмакедонскиmk116.917497.9864.634.2081296.8981948.51198.86
Bengaliবাংলাbn113.043941.5985.418.03113345.1411.30413.859309.12
Latvilatviešulv108.928444.2303.471.27913100.87825825.36774.04
Tajikтоҷикӣtg104.150255.9021.263.013633.0016347310.48
Myanmarမြန်မာဘာသာmy101.745201.363684.996494.9131752.8973.26
AfrikaansAfrikaansaf100.172365.7162.447.64916140.0781999.54047.03
MalagasiMalagasymg94.152243.9721.036.876326.69946310.76
Bosniabosanskibs87.293360.3673.337.5869136.0551665.48890.63
Ositanoccitanoc86.871154.6422.280.000445.482839168.97
Albaniashqipsq83.781253.1982.247.34812135.0742224.71636.29
Jerman HilirPlattdüütschnds82.670157.132980.241445.3715705.06
KirgizКыргызчаky80.858108.450388.610330.006852.6880.42
Marathiमराठीmr79.795267.6831.952.82810136.27021219.14240.45
Belarus (Taraškievica)беларуская (тарашкевіца)be-tarask75.852217.0782.248.588470.9701311.76035.91
Malayalamമലയാളംml75.517468.7483.610.05815153.5103416.734208.82
Teluguతెలుగుte72.751292.0383.345.28113107.64320315.421104.07
Nepalनेपाल भाषाnew72.346196.884847.941223.68120012.76
Bretonbrezhonegbr69.973136.8531.906.134365.514895.39812.72
Venesiavènetovec68.504138.0561.085.836529.738487248.11
SwahiliKiswahilisw67.181136.3471.189.1341449.2861512.2629.24
PiemontePiemontèispms65.849100.844852.740423.969372.0702.39
JawaJawajv64.331168.6431.568.136649.5911025.43124.45
Punjab Baratپنجابیpnb63.786107.859590.801229.732492382.62
Kreol HaitiKreyòl ayisyenht63.10376.852789.084326.3794600.49
SundaSundasu60.94696.503616.298726.593785452.17
LuksemburgLëtzebuergeschlb60.214129.2692.355.636551.870822.27623.97
Bashkirбашҡортсаba57.886163.4331.072.602632.444851.42321.82
IrlandiaGaeilgega55.55691.8411.010.799748.635891.1254.69
Silesiaślůnskiszl54.34067.109339.833319.9183800.28
Islandiaíslenskais53.214138.0581.725.5151981.2321533.19331.77
Kurdi (Kurmanji)kurdîku50.136103.7811.047.525347.6919956511.56
Lombardialombardlmo48.805115.3091.054.480834.314544.43716.98
ChuvashЧӑвашлаcv46.65488.695718.759329.065505376.58
Frisia BaratFryskfy46.379142.7281.047.377940.769737.32831.67
TagalogTagalogtl44.557230.2871.890.76911115.9521541.897142.66
Wu吴语wuu42.65755.400288.444473.712601760.46
Aragonaragonésan40.491122.1061.755.090663.590751.49558.4
ScotsScotssco40.451146.599846.325586.6129369039.75
ZazaZazakidiq40.03160.267478.626522.761472092.03
Punjab Timurਪੰਜਾਬੀpa36.329127.853570.855938.513941.54828.34
Kurdi (Sorani)کوردیckb34.671162.378839.079746.6881281.38570.11
YorubaYorùbáyo33.46857.996542.265322.975681725.02
Nepaliनेपालीne32.167101.3511.030.524754.3961031.24647.03
BayernBoarischbar31.677115.381799.250458.846611.31948.37
IdoIdoio30.44745.598972.575531.5755305.28
Gujaratગુજરાતીgu29.592111.034795.899364.09087054.29
AlemanikAlemannischals27.95167.938995.4461085.9468556529.99
Kannadaಕನ್ನಡkn27.199126.0181.077.053470.6351252.463112.82
Sisiliasicilianuscn26.17655.578730.812638.932481.40716.59
Bishnupriya Manipuriবিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরীbpy25.08862.467846.855322.346304730.09
Interlinguainterlinguaia23.21637.070637.608741.6794146.13
QuechuaRuna Simiqu22.92755.645645.944325.70751023.64
Mongolмонголmn20.79593.904673.948572.323951.47488.71
Sinhalaසිංහලsi17.39477.191488.760353.5821293.10974.83
Samogitiažemaitėškabat-smg16.90828.716352.234523.007331095.98
NavajoDiné bizaadnv16.88830.243268.810313.985106335.56
Mingreliaმარგალურიxmf16.51233.198163.862315.7262805.04
Oriyaଓଡ଼ିଆor15.80570.987433.892529.0296912574.51
Gaelik SkotlandiaGàidhliggd15.52831.732561.509724.2223634719.27
Min DongMìng-dĕ̤ng-ngṳ̄cdo15.50631.06787.638417.7663042.84
IlokoIlokanoilo15.37367.840385.227215.31826066.14
Yiddiייִדישyi15.28343.778570.364342.119501.06245.29
Amharአማርኛam14.96846.113365.969235.937581.88334.36
Sindhiسنڌيsd14.70154.250227.868414.3133712030.4
NapolitanNapulitanonap14.68523.590663.050325.9633228110.34
Bugisᨅᨔ ᨕᨘᨁᨗbug14.14118.856195.311111.5141901.15
OssetiaИронos14.11153.344500.457321.2282916472.52
Frisia UtaraNordfriiskfrr14.07336.525211.645516.378271.26614.75
Sorbia Huluhornjoserbscehsb13.76135.224375.525421.8413513325.93
Maithiliमैथिलीmai13.68337.835226.435610.5493011518.65
BanyumasanBasa Banyumasanmap-bms13.66830.125211.901114.1922146710.2
Faroeføroysktfo13.62439.973365.468425.28552034.2
LimburgLimburgsli13.48864.967450.460724.82832623101
Yakutсаха тылаsah13.40445.977369.326320.644451.76547.44
Mazandaranمازِرونیmzn13.35229.949158.095326.552402658.16
Emilia-Romagnaemiliàn e rumagnòleml12.91134.358147.435321.534352.69511.84
AcehAcèhace12.51526.681135.815322.4513406.52
Pashtunپښتوps12.43548.378271.495225.460531.67546.89
GorontaloBahasa Hulontalogor12.21818.24547.13922.823190——
HausaHausaha12.03721.599112.139514.80814303.28
Tatar Krimeaqırımtatarcacrh11.53129.953160.695216.20525013.69
Sanskertaसंस्कृतम्sa11.52766.465461.611532.87537445157.76
Bikol PusatBikol Centralbcl11.31923.489213.684317.8554487110.52
Walloonwalonwa11.24826.579381.312420.7613465926.65
Tionghoa Klasik文言zh-classical10.99491.418369.595690.180730216.35
LiguriaLigurelij10.76325.772222.424713.19731216.78
Mari Bukitкырык марыmrj10.29017.98198.87019.4021403.07
Mari Padang Rumputолык марийmhr10.23926.192182.310212.27220016.9
ZuluisiZuluzu10.01222.94592.986215.6713406.76
Hindi FijiFiji Hindihif9.96439.483265.919227.4614219359.11
Shanၽႃႇသႃႇတႆး shn9.66523.00048.35722.6231960——
Assamঅসমীয়াas9.48166.618298.696431.0061481.567162.84
BaliBasa Baliban9.44220.97493.97233.4403723——
Hakka客家語/Hak-kâ-ngîhak9.42018.099120.718128.7012605.66
Tarantinotarandíneroa-tara9.30517.618139.323210.261132906.31
Armenia BaratԱրեւմտահայերէնhyw9.02619.677185.25845.679300——
KapampanganKapampanganpam8.86121.412294.482218.4012540327.59
Sotho UtaraSesotho sa Leboanso8.44010.37648.64515.2941600.25
InterlingueInterlingueie8.39111.879144.554215.4162702.1
Khmerភាសាខ្មែរkm8.32030.247261.309433.533631.10160
Rusynрусиньскыйrue8.17617.003127.255122.79423878.72
Sami Utaradavvisámegiellase7.77020.608298.779624.62026039.58
Bhojpuriभोजपुरीbh7.55864.214698.683226.7225153611.4
Flandria BaratWest-Vlamsvls7.46920.864306.921523.0092048047.31
ShonachiShonasn7.32415.09789.555113.9772306.68
Saxon Hilir BelandaNedersaksiesnds-nl7.31318.592314.425723.8522157840.23
MāoriMāorimi7.22813.062151.403215.1152107.55
Sardiniasardusc7.08415.750173.204420.1783014516.46
NahuatlNāhuatlnah7.00718.574463.228319.6462617567.96
Vepsvepsän kel’vep6.66728.846143.111113.39925054.9
Erzyaэрзяньmyv6.58022.831133.151310.97318035.57
SomaliSoomaaligaso6.51323.180216.766229.23889061.24
Santaliᱥᱟᱱᱛᱟᱲᱤsat6.51115.16180.28834.278300——
Gan贛語gan6.45133.494393.609336.63422146206.52
Gilakiگیلکیglk6.33613.31559.339313.371148075.41
KabyleTaqbaylitkab6.20115.498104.151311.14015015.11
TurkmenTürkmençetk6.16714.768219.213122.4564731928.87
Korsikacorsuco6.06214.452376.479218.44040049.9
Tibetབོད་ཡིགbo5.96317.382139.008124.41025029.33
Võrovõrofiu-vro5.87011.366173.454412.3272120113.38
AbkhazАҧсшәаab5.80320.106114.319216.34224934.54
Komiкомиkv5.45615.951136.177112.35717031.59
Kasubiakaszëbsczicsb5.3908.663184.761314.5132707.86
PicardiaPicardpcd5.23510.26167.327314.37527496.05
Arpitanarpetanfrp5.15513.636206.568213.63321041
Udmurtудмуртudm5.10616.349117.536412.83122934.86
Uighurئۇيغۇرچە / Uyghurcheug5.07714.525151.851118.3042828236.2
ManxGaelggv5.04616.979299.360317.0531918198.6
AymaraAymar aruay4.9038.55893.653114.4012606.08
ZeelandZeêuwszea4.7599.054111.698311.22821110.05
Kernowekkernowekkw4.70810.349188.450212.75826626.14
NormanNouormandnrm4.5809.959217.346211.67412030.1
MaltaMaltimt4.23417.866270.956518.806391.147157.21
GuaraniAvañe'ẽgn4.21710.027115.984215.25225021.96
Lezgiaлезгиlez4.21312.36584.46439.008191025.58
Lingua Franca NovaLingua Franca Novalfn4.1416.49836.87727.607320——
BanjarBanjarbjn4.10220.52473.279211.73327157.22
Frisia SaterlandSeelterskstq4.04710.591119.823411.8581343829.58
MirandaMirandésmwl3.86010.15497.875111.53019025.63
Laosລາວlo3.84411.87891.461114.11536033.63
Romanshrumantschrm3.7199.190160.398317.251165137.77
Karelia Olonetslivvinkarjalaolo3.6549.72930.67625.361170——
LadinoLadinolad3.60312.938207.568518.5562323107.69
Konkaniगोंयची कोंकणी / Gõychi Konknnigom3.5438.899205.55037.86111052.79
Friulifurlanfur3.4488.043168.405212.3932831837.19
Komi-Permyakперем комиkoi3.44410.33758.01017.39314022.48
Inggris KunoÆngliscang3.34015.939202.0032113.47753300180.33
Sorbia Hilirdolnoserbskidsb3.30211.153142.037116.34624072
Doteliडोटेलीdty3.30018.448236.12234.823123——
Extremaduraestremeñuext3.2947.377113.571115.12626023.65
Tuvaтыва дылtyv3.27610.33541.61517.34516018.7
Lingalalingálaln3.2358.463120.824411.013233237.29
ChavacanoChavacano de Zamboangacbk-zam3.1528.068107.590212.78917032.44
Divehiދިވެހިބަސްdv3.01010.770123.849222.2351893376.43
RipuariaRipoarischksh2.90910.5111.602.007320.3772001040.85
GagauzGagauzgag2.7916.51166.290111.43520018.09
Buryatбуряадbxr2.7359.69061.359312.68422440.95
Jerman PalatinatePälzischpfl2.7316.88189.38449.83611030
Paliपालिpi2.5614.54999.64916.12910013.2
PangasinanPangasinanpag2.5588.70572.16117.09514047.87
Avarаварav2.54311.77675.767212.36125084.82
HawaiiHawaiʻihaw2.3795.34295.334113.89419027.68
IgboIgboig2.3157.28970.079212.09244044.38
KinyarwandaIkinyarwandarw2.2655.92879.160110.09230034.92
PapiamentoPapiamentupap2.2105.48081.240512.46227032.46
Kalmykхальмгxal2.08911.38883.35518.729240145.04
Karachay-Balkarкъарачай-малкъарkrc2.04514.317105.77729.090120266.06
ZhuangVahcuenghza1.9624.12638.99619.07117011.5
Jerman PennsylvaniaDeitschpdc1.9245.812104.735128.62922073.59
KarakalpakQaraqalpaqshakaa1.9044.99944.58819.53115323.57
IngushГӀалгӀайinh1.8419.27445.09522.6151720——
Aramܐܪܡܝܐarc1.7786.32494.736217.68317097.93
Tongalea faka-Tongato1.7655.12440.34128.461141128.51
KabiyeKabɩyɛkbp1.6843.30415.04633.258100——
Patois JamaikaPatoisjam1.6732.97120.33416.3881604.12
NauruDorerin Naoerona1.6484.80188.784210.69716467.69
WolofWolofwo1.6485.340103.947313.11416097.7
Tok PisinTok Pisintpi1.6305.87585.621111.39816098.84
KabardiaАдыгэбзэkbd1.5926.72643.38328.53414067.08
AtikamekwAtikamekwatj1.5792.64813.76063.180170——
Tuluತುಳುtcy1.5257.58694.66124.402330——
NovialNovialnov1.5124.409176.585310.170150147.03
KikuyuGĩkũyũki1.5013.05820.20817.3191007.11
Tetumtetuntet1.4873.86065.14228.29516042.98
Mokshaмокшеньmdf1.4469.11756.39037.936150174.07
AkanAkanak1.4253.59525.602111.064260——
LugandaLugandalg1.3604.67826.11716.49217033.23
BislamaBislamabi1.2763.09039.105111.297420——
Lojbanla .lojban.jbo1.2725.671110.886314.028150233.86
Arumaniaarmãneashtiroa-rup1.2634.063203.480112.339160246.14
Lakлаккуlbe1.23413.72547.23017.343130352.59
KongoKongokg1.2282.86543.32729.17513026.87
Tahitireo tahitity1.2142.98652.76926.47012037.65
XhosaisiXhosaxh1.2123.80033.087110.72518039.7
FijiNa Vosa Vakavitifj1.2103.36634.46817.686150——
SranantongoSranantongosrn1.0882.70038.56116.57911031.35
OromiaOromooom1.0723.67937.15118.59616059.72
SamoaGagana Samoasm1.0173.15341.65819.04718058.28
Latgalialatgaļultg1.0093.21235.05416.1839052.02
CherokeeᏣᎳᎩchr9673.79945.496120.078200102.72
TwiTwitw9482.57225.226110.77120028.78
NorfukNorfuk / Pitkernpih8783.25042.92819.665170——
Gotik𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺got8473.75544.757216.431220——
SesothoSesothost8182.66325.52518.714230——
Kashmirकॉशुर / کٲشُرks8174.18344.10528.442230——
Greenlandkalaallisutkl8102.88874.084311.492170168.83
Slavonik Gerejawi Kunoсловѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟcu7965.27779.157221.492290475.36
ChichewaChi-Chewany7813.59631.92127.995210——
TswanaSetswanatn7222.89024.48618.45616076.39
Bambarabamanankanbm7203.11439.68629.176180——
TsongaXitsongats7093.73536.23528.145120——
Romaniromani čhibrmy6892.70449.468115.515210156.47
VendaTshivendave6342.07118.73416.457130——
CheyenneTsetsêhestâhesechy6212.21023.83219.80812070.6
KirundiKirundirn6172.38621.63018.084190——
TumbukachiTumbukatum5982.09223.04716.63413068.76
Inuktitutᐃᓄᒃᑎᑐᑦ/inuktitutiu5733.12344.013215.643190——
SwatiSiSwatiss5402.35537.60937.069160——
ChamorroChamoruch5302.47721.733113.377220——
Yunani PontusΠοντιακάpnt4822.03034.84918.774120——
Adygheадыгабзэady4462.75510.86015.218150——
InupiaqIñupiakik3932.46036.73717.341170——
Eweeʋegbeee3813.03249.073212.415110——
FulaFulfuldeff3572.24522.51627.183170——
DinkaThuɔŋjäŋdin3071.0847.00015.206130——
SangoSängösg2771.96720.30025.52690——
Dzongkhaཇོང་ཁdz2222.07628.45918.462150——
Tigrinyaትግርኛti2152.59223.10227.762190——
CreeNēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣcr1532.14136.451215.447250——
NdongaOshiwambong84425.92112.38300——
ChoctawChoctawcho62014.22011.80800——
KuanyamaKwanyamakj41143.54811.37500——
MarshallEbonmh42064.21212.13900——
Hiri MotuHiri Motuho31293.78611.57400——
Sichuan Yiꆇꉙii318911.65312.03000——
Luri Utaraلۊری شومالیlrc1237140.06115.0362032914925.97
AfarQafár afaa15104.68514.05900——
MuskogeeMvskokemus11153.60312.34710——
HereroOtsihererohz01764.48313.76010——
KanuriKanurikr01624.64115.46320——

Referensi[boli'a | boli'a bungo]

  1. 1,0 1,1 List of Wikipedias – Meta
  2. "Wikipedia Statistics - Bot article creations only". stats.wikimedia.org. Diakses tanggal 3 Juli 2019. 
  3. "ISO 639 code tables". www.sil.org. Diakses tanggal 9 Maret 2018. 
  4. "Browse by Language Family". Ethnologue. Diakses tanggal 9 Maret 2018.